
На Великдень 2025 українці, як завжди, пектимуть паски і фарбуватимуть яйця. Ця традиція склалась багато століть тому і має давнє релігійне значення. Більшість людей роблять крашанки навіть не підозрюючи, що у цього ритуалу є глибокий сенс.
Астрологія, тарологія, нумерологія, хіромантія, екстрасенсорика та інші подібні практики не є науковими дисциплінами. Вони ґрунтуються на давніх традиціях, віруваннях та інтерпретаціях, які не підтверджені науковими дослідженнями і не мають об'єктивних доказів своєї ефективності. Ці методи не є визнаними в академічних наукових колах, а матеріали на ці теми нерідко мають розважальний характер - їх не варто розглядати як надійний інструмент для ухвалення рішень або складання планів. Під час вирішення питань, пов'язаних із психологією або здоров'ям, завжди варто звертатися до наукових фахівців.
Раніше ми розповідали, як фарбувати яйця в цибулевому лушпинні та інших природних барвниках. А зараз розберемося, як виник цей звичай і який саме колір крашанок, за давніми віруваннями, приносить удачу. Фіналістка 5 сезону "Битви екстрасенсів" Ярослава Солодєєва (Федорова), наймогутніша спадкова відьма України, ексклюзивно для УНІАН розповіла, як пофарбувати яйця на Великдень на щастя.
Як правильно фарбувати яйця, щоб привернути удачу
Для того, щоб правильно пофарбувати яйця на Великдень, потрібно зрозуміти, звідки пішла така традиція. Ярослава Солодєєва (Федорова) пояснила, що яйця почали сприйматися як символ відродження життя ще за язичницьких часів. Їх готували язичники під час святкування весняного рівнодення (відбувається щорічно приблизно 19-21 березня). А християнський Великдень припадає саме на період після рівнодення.
Експертка розповіла історію про те, як фарбувати яйця на Великдень почали вперше. За християнською легендою, праведна Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиберія з білим яйцем і привітала з Воскресінням Ісуса. Правитель не дослухався до послідовниці Христа, розреготався і сказав, що повірить у Воскресіння лише після того, як яйце з білого перетвориться на червоне. Коли Марія дала продукт Тиберію, він став яскраво-червоним (пурпуровим). Це символічно, оскільки Ісус Христос вважався новим Царем світу, а пурпуровий символізував царську владу, і лише імператор та члени його родини мали право носити одяг такого відтінку. Саме тому яйця на Великдень фарбують у червоний колір.
За словами відьми, фарбування яєць червоним приверне у ваше життя і здоров’я, і гроші, і кохання. Крашанки бажано пофарбувати природними барвниками - найчастіше використовують лушпиння з цибулі. У відвареному лушпинні яйця мають полежати щонайменше кілька годин, і тоді матимуть яскраве майже червоне забарвлення. Готові крашанки для блиску натирають олією - вона символізує багатство.

Наймогутніша спадкова відьма України, експертка з езотерики, тарологиня, фіналістка телевізійного проєкту "Битва екстрасенсів", жриця культу Санта-Муерте та одна з найвідоміших представниць сучасного українського відьмацтва. Працює з картами Таро та Ленорман.