Ворожіння на Андрія Первозванного / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

Православні християни України 2023 року перейшли на новий церковний стиль - тепер практично всі свята відзначають на 13 днів раніше, зокрема день Андрія Первозванного. За традицією, у цю дату заведено ворожити і проводити ритуали - дізнайтеся, як це можна зробити.

довідка
Що варто пам'ятати про цей матеріал

Астрологія, тарологія, нумерологія, хіромантія, екстрасенсорика та інші подібні практики не є науковими дисциплінами. Вони ґрунтуються на давніх традиціях, віруваннях та інтерпретаціях, які не підтверджені науковими дослідженнями і не мають об'єктивних доказів своєї ефективності. Ці методи не є визнаними в академічних наукових колах, а матеріали на ці теми нерідко мають розважальний характер - їх не варто розглядати як надійний інструмент для ухвалення рішень або складання планів. Під час вирішення питань, пов'язаних із психологією або здоров'ям, завжди варто звертатися до наукових фахівців.

Відео дня

Ворожіння на заміжжя в Андріїв день

День Андрія вже кілька десятків років сприймається не тільки як церковне, а й як народне свято. Найпопулярніша традиція - ворожіння. Способи дізнатися своє майбутнє передаються з покоління в покоління за допомогою "сарафанного радіо".

Наприклад, у 30-х роках минулого століття молодь (і хлопці, і дівчата) влаштовували гуляння в гостях у дорослої жінки. Це мала бути або вдова, або незаміжня компанійська дама в роках. З її допомогою влаштовувалися вечорниці - дівчата приносили продукти, а молоді люди трохи спиртного. Усі разом готували узвар, голубці, солодкі сухарі та кашу. Однією з головних страв святкового столу виявлялися пампушки на "непочатій" воді, яку потрібно було правильно піднести на кухню.

Для того щоб це зробити, пізно вночі на день Андрія дівчата йшли до колодязя або на річку. Набирали до рота воду, а потім мали носити до світанку. Якщо вдавалося не розсміятися, не заговорити ні з ким і не розплескати воду та донести її додому, на її основі випікали пампушки. Вважалося, що вони мають магічні властивості і можуть передбачити долю.

Коли випічка була готова, кожна дівчина брала собі одну штуку, клала її на тарілку, а тарілку ставила на лавку. Потім у хату пускали голодного пса і дивилися, як він поводитиметься з частуванням:

  • схопить і відразу проковтне - дівчина скоро вийде заміж;
  • забере випічку і втече з дому - наречений буде приїжджим із далеких місць;
  • надкусить і кине - заміжжя не буде, потрібно остерігатися непорядних чоловіків.

За великого бажання таку традицію можна спробувати повторити і зараз, на Андріїв день 2024. Для цього доведеться зібрати хоча б 2-3 подруг, встати пізно вночі 30 листопада і провести всі маніпуляції за прикладом наших предків.

Ворожіння на дітей та ім'я чоловіка в день Андрія Первозванного

У сучасності можна підібрати для себе будь-який спосіб з'ясувати відповіді на хвилюючі питання, навіть якщо це старовинні ворожіння. Існує ритуал для дівчат, які хочуть знати, скільки в них буде дітей і якої статі.

Бажаючим потрібно взяти в руки жменю зерна і вийти ввечері 30 листопада на подвір'я. Змахнути рукою і розсипати зерно на землю. Потім, не дивлячись, зібрати його в долоню і увійти в будинок. Нюанс цього ворожіння полягає в тому, що ще 70 років тому кінець листопада вже тішив снігом, а зараз день Андрія Первозванного 2024 року, найімовірніше, пройде по-осінньому.

Проте, за великого бажання можна обійтися і без зимового атрибута - просто спробуйте зібрати зерна в руку, а вдома порахувати їх. Непарна кількість - найімовірніше, народите сина, парна - доньку.

Багатьох жінок найбільше в житті, насправді, цікавить питання особистого життя - це хвилює не тільки коли день Андрія Первозванного, а й у будь-яку іншу пору року. На свято 30 листопада можна з'ясувати, як зватимуть вашого судженого. Необхідно взяти в руки Біблію, помолитися, перехреститися, заплющити очі, відкрити книжку і ткнути пальцем у сторінку. На яку літеру починається слово, в яке ви "влучили" - така буква й виявиться першою в імені майбутнього коханого.

Вас також можуть зацікавити новини: