Щороку 6 січня за новим стилем настає Водохреще - свято, присвячене хрещенню Ісуса. В українців в цю дату прийнято вітатись словами "Христос хрещається! - "У ріці Йордан!".
До свята в Україні прийнято набирати освячену воду. Християни вірять, що ця святиня має цілющі властивости. Але важливо застосовувати її з належною повагою. Про те, коли брати воду на Водохреще 2025 і як зберігати, ексклюзивно для УНІАН розповів священик Православної церкви України Василь Левченко.
Коли набирати воду на Водохреще
Як пояснює священник в коментарі УНІАН, немає правил щодо того, коли саме набирати воду на Водохреще. Головне, - де набирати воду. Річ у тім, що святою є вода, набрана у храмі, оскільки над нею читають особливі молитви, і на неї закликається благодать Святого Духа. Також посвятити можна і свою воду, яку ви принесете у храм.
Де і скільки зберігається свята вода
Як правило святу воду вдома тримають біля образів. Важливо, щоб освячена вода стояла у пристойному місці.
Василь Левченко нагадує - у святої води немає терміну придатності. Набрану воду потрібно використовувати. Немає сенсу набрати бутель святої води, щоб через рік її просто вилити і набрати свіжу. Краще потихеньку пити освячену воду. Святу воду можна розбавляти зі звичайною, щоб її на довше вистачило. Якщо ж вона закінчиться до Водохреща, то її можна набрати у храмі й до свята.
Для чого можна і не можна використовувати святу воду
За словами священника, святу воду можна пити, нею кроплять оселю, цією ж водою можна мазати хворі місця. Вважається, що через цю воду Господь може допомагати людям.
Досить часто різні екстрасенси, бабки рекомендують використовувати освячену воду для здійснення певних магічних обрядів, але це наруга над святинею.