Китайський Новий рік буде вже цього місяця / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Китайський Новий рік - це традиційне свято сходу, у якого немає постійної дати. Його ще називають Місячним Новим роком, оскільки святкують орієнтуючись на календар саме цього небесного світила. Далі на УНІАН - якого числа китайський Новий рік і як його святкують.

Скільки триває китайський Новий рік 2025 і в чому його особливість

Зазвичай Китайський новий рік випадає на дату в період із 21 січня до 20 лютого - у перший молодик. Таким чином рік Зеленої Дерев'яної Змії розпочнеться 29 січня і триватиме до 16 лютого 2026-го.

Китайці святкуватимуть прихід Нового року 15 днів і заключним стане неймовірно красиве свято Ліхтарів.

Зелена Деревна Змія - одна з 12 тварин китайського зодіаку. Вона є символом спокою, елегантності, мудрості та амбіцій. Люди народжені під її заступництвом проявляють ці якості.

Китайці використовують це свято, як і ми своє, для зустрічі з сім'єю та застіль. Однак також вони проводять ритуали з глибоким символічним значенням. Для початку, вони проводять удома ретельне прибирання, щоб там не залишилося старих речей і поганої енергії. На їхню думку, в цьому разі удача і багатство будуть забезпечені в новому році.

Крім того, вони прикрашають свій будинок декором обов'язково червоного кольору. Китайці вірять, що він захищає від зла. Зазвичай обирають ліхтарі, стрічки та різні паперові вироби. Додатково можуть прикрасити вікна та двері написами згаданого кольору з побажаннями успіху, здоров'я та щастя.

Окреме місце посідає вечеря з родиною, на яку запрошують усіх родичів. Традиційно вони куштують рибу та пельмені, які символізують достаток і багатство, відповідно. Також подаються десерти. Замість подарунків - гроші в червоних конвертах, які китайці звикають отримувати ще з дитинства.

Чудовим доповненням стане справжній карнавал із драконами, що танцюють, і феєрверками. Усе це покликане відігнати злих духів і гідно зустріти новий рік.

Заключна частина - свято ліхтарів, які символізують надію і нові починання. Китайці проводять паради з прекрасними ліхтарями, і це видовище варто хоч раз у житті побачити.

Вас також можуть зацікавити новини: