Християни всього світу відзначають 1 листопада свято всіх святих. У цю дату ми вшановуємо всіх вірян, які зробили внесок у поширення християнства: апостолів, мучеників, проповідників, ченців, церковнослужителів і просто звичайних праведників. Імена багатьох святих залишилися невідомими, але всі вони присвятили життя Богу.
День усіх святих особливо популярний у Великій Британії та Америці. Але вшанувати християнських святих може будь-який вірянин. За день до урочистості у світі відзначається Хелловін 2024, але це зовсім різні свята.
День всіх святих - коли відзначається
Православні віряни вшановують пам'ять усіх святих у першу неділю після Трійці. А католицький День Всіх святих відзначається щороку в одну дату - 1 листопада.
Чому 1 листопада День всіх святих - історія свята
День усіх святих був встановлений у VII столітті римським папою Боніфацієм IV, коли він освятив колишній язичницький храм Пантеон на честь усіх християнських святих. А сучасну дату свята 1 листопада встановив папа римський Григорій III у VIII столітті. Відтоді урочистість поширилася всіма католицькими країнами.
Особливо популярним свято було у Великій Британії та Ірландії. Англійською воно називається All Hallows` Eve. В англомовних країнах наприкінці жовтня відзначали язичницьке свято Самайн. Так виникло свято Хелловін - його дата і традиції схожі на Самайн, а назву взято з Дня всіх святих.
День всіх святих у православних - що можна і не можна робити
Сьогодні варто помолитися в церкві за упокій душ усіх святих, які коли-небудь жили на Землі. У праведників можна попросити благословення у справах і міцної віри в Бога.
Заборони в День святих такі ж, як і в будь-яке інше велике свято. Сьогодні не можна:
- сваритися й обзивати близьких;
- займатися прибиранням, важкою фізичною працею;
- брехати і заздрити;
- відмовляти в милостині;
- ображати померлих.
Також церква не схвалює популярні в цю дату геловінські перевдягання в нечисть.