
Бойлер давно став незамінним у домівках українців. Корисно знати, як легально економити світло при використанні цієї техніки.
Це особливо важливо в період, коли гарячу воду відключено і без цього пристрою не обійтися.
Як економити електрику на бойлері - всі можливі способи
Бойлер здатен споживати багато електроенергії, проте деякі нюанси допоможуть зменшити платіжки. Під час купівлі бойлера обирайте той, у якому є режим економного споживання.
Також не забувайте вчасно чистити пристрій від відкладень і накипу. Якщо вони з'являться на поверхні ТЕНа, то це погіршить роботу техніки. Водночас його очищення призведе до зменшення енерговитрат. До того ж це продовжить "життя" бойлера, що теж більш вигідно.
Під час експлуатації економити електрику з бойлером теж можна - насамперед відрегулюйте температуру води. Насправді мало кому потрібен окріп і можна зменшити температуру, а з ним і енергоспоживання, без втрати комфорту. Варто витратити кілька днів, щоб визначити достатній рівень. Зазвичай 50-55 градусів вистачає.
Якщо у вас невеликий бойлер, то можна використовувати його за потребою, а не тримати постійно увімкненим. Однак цей лайфхак не працює для баків на 100 літрів - нагрівання такої кількості води з нуля щоразу потребуватиме більше енергії, ніж просто робота пристрою в черговому режимі.
У випадку з невеликими бойлерами можна придбати таймер (реле часу). Якщо правильно виставити, то вода нагріватиметься до вашого пробудження і повернення додому з роботи. У дорожчих моделях може бути вбудована відповідна програма.
Раніше УНІАН розповідав, чи потрібно зливати воду з бойлера і коли це необхідно робити.