Рибні страви багаті своїми корисними властивостями, і багато в чому є винятковими джерелами вітамінів і мікроелементів, які неможливо отримати з будь-якої іншої їжі. У цій статті УНІАН розповість, яка риба найкорисніша для організму людини.
Яку рибу найкраще їсти, щоб бути здоровим.
Особливості та переваги риби перед іншими продуктами в раціоні не викликають заперечень як серед дієтологів і лікарів, так і серед простих споживачів. Найважливіші мікроелементи, доступні тільки в цьому виді продукту, роблять його невід'ємною частиною повсякденного столу.
Абсолютно кожна система здорового і повноцінного харчування містить ті чи інші види риби. Всі вони різноманітні за своїми корисними харчовими складовими, і є як основним, так і допоміжним елементом у системі харчування.
Морська риба
Цей вид риби має величезний набір корисних вітамінів, амінокислот і жирів, дуже важливих і необхідних для повноцінного життя і роботи людського організму. Для розуміння цього факту досить подивитися на корисні речовини, якими володіє морська риба - список дійсно вражає. Як мінімум, наявність великої кількості жирних кислот Омега-3 і вітаміну Д дає їй змогу посідати лідируючу позицію на ринку.
Основними представниками білих риб є оселедець, скумбрія, сардина. З популярних риб до сімейства червоних належать лосось, форель і сьомга. У випадку з морськими рибами відповісти на запитання, яка риба корисніша, скумбрія чи лосось, непросто. Багато дієтологів вважають, що знайти хорошу скумбрію простіше, ніж якісний лосось, тому, хоча б з огляду на цей фактор, можна віддати перевагу першому варіанту.
Однак є один важливий нюанс, внаслідок якого відповідь, яка риба корисна насправді, стає неочевидною. Морська риба, яку ви бачите на прилавках міст зі східних, північних, центральних і західних регіонів, найімовірніше, заморожена. Ласувати охолодженою, тим паче - свіжою, морською рибою можуть тільки жителі півдня, а під час тривалого заморожування, необхідного для транспортування і зберігання, продукт втрачає величезну кількість корисних речовин.
Річкова риба
У річковій рибі набагато більше білка і заліза, ніж у морській, хоча вона і поступається за кількістю жирних кислот. До того ж, у ній менше калорій, вона легко засвоюється навіть найвибагливішим організмом, а купити свіжу річкову рибу можуть жителі будь-якого міста України. Ба більше - її можна навіть зловити самостійно.
Доступність дає змогу річковій рибі бути вельми популярною і користуватися попитом, але перед її купівлею варто звернути увагу на один нюанс. Далеко не факт, що річка, в якій водиться риба, чиста, не забруднена відходами підприємств або іншими токсичними речовинами. Якщо це так, то разом із тушкою риби ви отримаєте не найпотрібнішу для організму частину періодичної таблиці Менделєєва. Тож, якщо ви не знаєте, яка риба найчистіша - та, що водиться в чистих водоймах.
Яка найкорисніша риба з точки зору місця проживання
На жаль, і морська риба, і річкова часто вирощується в неволі - на спеціальних фермах. Недобросовісні виробники можуть використовувати стимулятори росту, барвники, неякісний корм і різні добавки. Саме тому, якщо у вас є можливість, купуйте "дикі" види риб - наприклад:
- скумбрію;
- тріску;
- сайру;
- минтай;
- оселедець;
- камбалу;
- хек;
- сардину;
- щуку;
- окуня.
Набагато вигідніше добувати ці види риб у морях і річках, ніж вирощувати на фермі. Звичайно, поодинокі випадки можуть траплятися, але їх дуже мало - це складно назвати промисловими масштабами. Крім того, у випадку з морськими видами - як правило, рибу ловлять далеко від берегової лінії - там, де забруднення мінімальні або їх немає взагалі.