У Херсоні затримали охоронця катівні, яка діяла під час окупації міста. Як повідомила Служба безпеки України, фігурантом є молодший інспектор Херсонського слідчого ізолятора, що підтримав російських загарбників на початку повномасштабної війни.
За це його "призначили" охоронцем в російській катівні, яку ворог облаштував у будівлі захопленого СІЗО.
"Перебуваючи на "посаді", зрадник охороняв камери, до яких окупанти масово ув’язнювали місцевих жителів. Найбільше потерпілих було серед учасників руху опору у південному регіоні України", - зазначає СБУ.
Крім того, фігурант агітував своїх знайомих вступати до окупаційної установи РФ, обіцяючи потенційним кандидатам "зарплату" в рублях та лояльне ставлення з боку агресора.
Після звільнення Херсона зловмисник намагався уникнути правосуддя і для цього постійно змінював місця проживання.
Правоохоронці встановили місцеперебування зрадника і затримали його. Під час обшуку у фігуранта вилучено мобільний телефон із доказами його злочинів.
Наразі затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Катівні у Херсоні - що відомо
Як повідомляв УНІАН, одразу після звільнення Херсона наприкінці 2022 р. в ході проведення стабілізаційних заходів було затримано іншого охоронця місцевого СІЗО, яке окупанти використовували як в’язницю, у тому числі для місцевих активістів, учасників АТО та громадян, що протистояли окупації.
Як інформували у ДБР, співробітник слідчого ізолятора погодився виконувати всі вказівки ворога, в тому числі й щодо охорони затриманих українців у СІЗО. Після звільнення міста від російських загарбників чоловік продовжував підтримувати контакти з ворогом і переховувався у місті, допоки не був затриманий. Фігуранту було повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
11 листопада 2022 р. українські захисники зайшли у Херсон, який був окупований з перших днів повномасштабної війни, розв’язаної Росією.