Їжа, яку людина обирає собі на обід, може як поліпшити, так і погіршити загальний стан серця.
"Те, що ви їсте на обід, може вплинути на рівень енергії, концентрацію і довгострокове здоров'я серцево-судинної системи", - пояснив кардіолог Єльської медичної школи Харлан Крумхольц, пише Parade.
Він наголосив, що збалансований, здоровий обід допомагає регулювати рівень цукру в крові, холестерину та артеріального тиску, а все це є ключем до підтримання здоров'я серця.
Він зазначив, що якість того, що ви їсте, має вирішальне значення. "Вибір багатих поживними речовинами продуктів на обід може задати тон на всю решту дня і допомогти уникнути менш корисних варіантів їжі", - зазначив кардіолог.
За словами Крумхольца, єдина їжа, яку він ніколи не їсть на обід, працюючи кардіологом - це подвійний чізбургер із беконом.
Згідно дослідження YouGov, сир і бекон - дві найпопулярніші начинки для бургерів. На додаток до інших приправ, таких як майонез, це замовлення може обернутися катастрофою для здоров'я серця.
"Ця їжа перевантажена насиченими жирами, трансжирами, натрієм і обробленими інгредієнтами, які збільшують ризик серцевих захворювань", - пояснив Крумхольц. Він додав, що регулярне вживання таких продуктів може підвищити рівень "поганого" холестерину, артеріальний тиск і сприяти запаленню - ключовим факторам розвитку серцевих захворювань.
Дослідження пов'язують високе споживання насичених жирів і обробленого м'яса з ризиком серцево-судинних захворювань. Американська кардіологічна асоціація рекомендує споживання натрію в межах від 1500 мг до 2300 мг.
"Обирайте пісний білковий сендвіч із цільнозерновим хлібом і великою кількістю овочів", - порадив Крумхольц.
Він також порадив уникати оброблених продуктів, коли це можливо. Кардіолог сказав, що зручні й упаковані продукти можуть заощадити час, але вони часто містять багато натрію, цукру і шкідливих жирів, а це з часом може збільшити ризик серцевих захворювань.
"Замість цього обирайте свіжі цільні продукти, такі як фрукти, овочі, горіхи або пісні білки, які живлять організм і підтримують здоров'я серцево-судинної системи", - порадив кардіолог.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує таке для корисних для серця обідів: індичка з низьким вмістом натрію, курка без шкіри, консервований тунець або консервований лосось, несолоне насіння й горіхи, цільнозернові або цільнозернові макарони, фрукти, як-от ягоди, виноград або нарізані яблука чи груші, овочеві палички, нежирний сир-волокно, знежирений йогурт.
"Пиття води під час обіду замість солодких напоїв може допомогти підтримувати здоровий артеріальний тиск і уникати споживання порожніх калорій", додав Крумхольц.