Невролог, який все ще працює у свої 80 років, поділився тим, що він робить, щоб підтримувати гостроту свого мозку.
Професор неврології в Джорджтаунському університеті, Річард Рестак є автором понад 20 книг про розум і колишнім президентом Американської нейропсихіатричної асоціації. Але у свої 83 роки він також відчув вплив часу на мозок, пише Іnс.
Загалом Рестак рекомендував усе те саме - правильне харчування, достатній сон і підтримання соціальної активності. А крім цього він назвав кілька незвичайних прийомів, на які він особисто спирається, щоб його мозок залишався максимально гострим якомога довше.
1 Тренуйте свою робочу пам'ять
"Найважливіша частина пам'яті - це те, що ми називаємо робочою пам'яттю. Найкраще, що ви можете зробити, щоб зберегти гостроту розуму - це поліпшити свою робочу пам'ять", - порадив фахівець.
Як це зробити? Рестак покладається на прості розумові ігри, щоб тренувати робочу пам'ять. Він розповів, що дорогою на роботу перерахував усіх президентів США від Ейзенхауера до Байдена, а потім розставив їх в алфавітному порядку. "І все це без ручки і паперу", - зазначив він.
Фахівець сказав, що неважливо, чи згадуєте ви прізвища видатних спортсменів, чи щось інше. "Суть у тому, щоб змусити себе утримувати й обробляти інформацію в розумі, щоб ця здатність не слабшала з віком", - пояснив Рестак.
2. Читайте, щоб розвинути гостроту розуму
"Коли в людей починаються проблеми з пам'яттю, вони переключаються на читання документальної літератури", - наголосив Рестак.
Чому? "На той час, як ви дійдете до 11-ї сторінки, ви маєте пам'ятати, що робив персонаж на третій сторінці", щоб отримувати задоволення від читання, пояснив Рестак. Чому читання романів - одне з простих домашніх тренувань для мозку, яке рекомендує Рестак.
Фахівець зазначив, що іноді він повертається на кілька сторінок назад, щоб нагадати собі про події, і це нормально. "Вам не потрібно читати якийсь конкретний роман. Виберіть те, що вам подобається", - сказав він.
3. Створюйте "палаци пам'яті"
Ті, хто можуть, наприклад, запам'ятовувати послідовність тисяч гральних карт або цифр числа пі, часто покладаються на техніку пам'яті, яка називається "палацом пам'яті".
Основні принципи підходу виглядають так: спочатку виберіть знайомий простір і уявіть його. Потім створіть нестандартні образи для всього, що ви хочете запам'ятати. Наприклад, якщо ви хочете не забути забрати речі з хімчистки, уявіть собі сорочку, яка так і виблискує білизною. Прикріпіть ці образи до певних місць в обраному вами ментальному ландшафті.
Це звучить складно, але Рестак запевняє, що насправді це просто. Він розповів, що тримає в голові ментальну карту свого району, що включає візуально знайомі орієнтири - свій будинок, місцеву бібліотеку, ресторан, до якого він часто ходить, і для кожного пункту в списку, який він хоче запам'ятати, він створює візуальний образ, що запам'ятовується, і прикріплює його в певному місці на карті.
Наприклад, щоб не забути купити хліб, фахівець уявляє собі полиці бібліотеки, заповнені буханцями, а не книжками.
Усі три прийоми, які використовує сам Рестак, пов'язує те, що жоден із них не потребує спеціального обладнання, складної підготовки або величезних запасів часу чи грошей. Це те, що ви можете зробити швидко, просто і безкоштовно - сьогодні.