Вчені вважають, що інший метод використання відомого препарату для лікування раку підшлункової залози, допоможе зменшити рівень смертності від хвороби / фото pixabay

Американські дослідники запропонували новий підхід, який може допомогти вилікувати рак підшлункової залози. Зокрема вони розробили цільовий метод назальної доставки, який перепрофілює препарат WR-2721 або його ще називають аміфостин, що вводять внутрішньовенно, для того, аби вирішити проблеми у лікуванні такого раку, пише Interesting Engineering.

У виданні зазначили, що рак підшлункової залози є дуже агресивним. За даними Американського онкологічного товариства, ця хвороба кожного року забирає близько 52 тисячі життів у США. 

"Його близькість до життєво важливих органів, таких як тонкий кишківник, ускладнює стратегії лікування, оскільки високодозова променева терапія часто призводить до тяжких шлунково-кишкових ускладнень", - зазначили у матеріалі.

Відео дня

Нове дослідження вчених проводилося для того, аби знайти метод, який захистити здорові тканини від радіаційного ураження та покращити результати лікування пацієнтів.

"Ми розширюємо межі променевої терапії, водночас захищаючи здорові тканини. Сподіваємося, що цей прорив незабаром допоможе пацієнтам, які раніше мали обмежені можливості лікування", - наголосив Тур, який є професором хімії ім. Т.Т. і В.Ф. Чао в Університеті Райса.

Аміфостин, про який розповідалося раніше, захищає навколишні здорові тканини під час променевої терапії пухлин, однак під час його застосування є побічні ефекти, такі як нудота та гіпотонія, через що лікарі та пацієнти його сприймають не дуже добре. 

Однак команда Тура дослідила, що пероральний прийом аміфостину може вибірково захищати шлунково-кишковий тракт від радіації, мінімізуючи при цьому побічні ефекти. 

"Доклінічні дослідження, проведені на мишачих моделях, продемонстрували неабиякі перспективи: миші, які отримували пероральний аміфостин разом із симульованою променевою терапією, продемонстрували 100% виживання через десять днів, тоді як неліковані тварини не виживали. Крім того, поєднання аміфостину зі стереотаксичною променевою терапією на моделі пухлини підшлункової залози майже втричі збільшило час виживання, що свідчить про те, що подібні результати у людей можуть значно покращити прогноз для пацієнтів", - зауважили у виданні.

Такий метод вживання ліків використовує назодуоденальну трубку або таблетку зі спеціальним покриттям, яка призначена для перорального застосування. Завдяки цьому препарат оминає шлункові кислоти, ефективно доставляючи аміфостин до дванадцятипалої кишки та верхнього сегмента шлунково-кишкового тракту. 

"Дванадцятипала кишка особливо вразлива під час променевої терапії раку підшлункової залози. Наш підхід захищає цей регіон, забезпечуючи при цьому більш агресивне лікування пухлин підшлункової залози", - пояснив співзасновник і генеральний директор Xerient, біотехнологічного стартапу, що працює з Райсом і доктором Андерсоном, Гай Ячин.

Вчені вважають, що такий новий підхід може значно покращити показники виживання пацієнтів, які борються з одним з найскладніших видів раку. 

Інші дослідження вчених

Раніше вчені з'ясували, що вживання червоного м'яса загрожує не тільки серцю, а й мозку. Однак, за словами дослідників, ризик можна істотно знизити, вносячи прості зміни в повсякденний раціон. 

Також дослідження показало, що кава може збільшити тривалість життя, але потрібно пити її в певний час дня. Виявилось, що люди, які п'ють каву вранці, отримують переваги для здоров'я, яких не спостерігається у тих, хто п'є її пізніше протягом дня.

Вас також можуть зацікавити новини: