Легендарний ірансько-американський програміст Насір Гебеллі, який стояв біля витоків перших трьох частин Final Fantasy, раптово дав інтерв'ю для нового японського документального фільму про зародження культової серії. Цікаво, що до цього він десятиліттями практично не з'являвся в публічному просторі, але тепер нагадав про себе і свою роль у становленні жанру JRPG.
В одному з фрагментів інтерв'ю Гебеллі згадує, як починав кар'єру, працюючи над екшен-іграми для Apple II. За його словами, перехід до програмування Final Fantasy виявився "цілком простою справою", бо вже тоді він досконало володів машинним кодом для потрібного процесора, хоч він і ніколи раніше не грав у рольові ігри.
Примітно, що саме ці "прості рішення" надалі спантеличили інших розробників, коли постало питання портування Final Fantasy на інші платформи. Окремим приводом для гордості став прискорений політ на дирижаблі, фіча, яку свого часу вважали одним із найскладніших нововведень перших фіналок. Іронія в тому, що сам Гебеллі зараз вважає, що картинка мала б кращий вигляд на 10% повільніше.
Оди до Гебеллі оспівував і Джон Ромеро, співзасновник id Software і один з авторів DOOM, який не втомлюється називати Гебеллі своїм "божеством" і "ідолом" у сфері програмування: "Без Насіра не було б і DOOM".
Сам Гебеллі в інтерв'ю підкреслює, що йому завжди було важливо не просто розв'язувати завдання максимально ефективно, а й шукати цікаві, нестандартні рішення:
"Якщо мені на думку спадало кілька варіантів, я вибирав той, що здавався цікавішим. А якщо міг це закодити - значить, усе йшло за планом".
Саме такий підхід до коду і дав змогу Final Fantasy стати невід'ємною частиною ігрової історії, а його творцю - однією з найзагадковіших фігур у світі геймдеву.
Раніше творець першого Fallout Тім Кейн розповідав, що гравці й самі не знають, чого хочуть від розробників ігор.