Питання тисячоліть: експерт розповів, коли Чорнобильська зона відчуження стане придатною для життя

Чорнобильська зона відчуження стане придатною для життя більш ніж через 20 тисяч років. Про це в інтерв’ю УНІАН розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко. 

"Більше "чистих" локацій, як ми розуміємо, не з’явиться. Так, по цезію і стронцію період напіврозпаду 30 років, але у плутонію, в уранової групи цей період від 20 тисяч років", – заявив спеціаліст. 

Іщенко додав, що 30-кілометрова зона включає "зону промислового використання". Це територія, на якій фіксують максимальне забруднення. Її можна використовувати для промислових потреб. Існують плани щодо впровадження там "зеленої" енергетики.

Відео дня

Фахівець нагадав також, що раніше по "чистих" локаціях проводили екскурсії. Ці маршрути перевірили дозиметрично й офіційно затвердили. 

Чорнобильська катастрофа – довідка УНІАН 

У суботу, 26 квітня, виповнилося 39 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії планети – Чорнобильської катастрофи. 

Її спричинили вибухи і подальше руйнування четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. 

В результаті в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. На думку фахівців, під час катастрофи відбулося вивергання потужністю 300 Хіросім. 

Нагадаємо, 14 лютого росіяни атакували укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС. Для удару використали дрон із фугасною бойовою частиною. 

В результаті атаки на Чорнобильській АЕС виникла пожежа. Втім, як повідомили фахівці, радіаційна ситуація залишалася під контролем. 

Вас також можуть зацікавити новини: