Аналітикам складно робити прогнози через непередбачуваність політичної ситуації / фото ua.depositphotos.com

Для трейдерів та інвесторів взаємодія політики, економіки та ринків у 2025 році ускладнить життя більше, ніж зазвичай. Обрання Дональда Трампа привнесло в американську політику небажану примхливість, тому варто очікувати "американських гірок".

Видання Bloomberg пише, що важко сказати, що стане головною рушійною силою долара цього року. Це може бути боротьба між риторикою адміністрації Трампа і тим, як на це відреагує Федеральна резервна служба. Подальше зниження відсоткових ставок у США не є однозначним, а решті світу доведеться подбати про себе після зростання індексу долара на 6,5% у 2024 році.

Розгул долара може викликати особливу напругу у бідних на ресурси країн, які змушені платити за товари, що продаються в американській валюті, слабкими національними валютами, а з огляду на можливі мита, якими погрожував Трамп, не ясно, чи буде перепочинок.

Відео дня

Крім того, якби існував тільки один індикатор для оцінки загального стану світової економіки, ціна на нафту була б найкращим варіантом. Як правило, вона залежить від логістики або наскільки високий апетит Китаю або Індії. Попит, як і раніше, дуже високий, але це вже не так важливо, тому що з'явився новий визначальний фактор - пропозиція з Північної та Південної Америки, включно з Бразилією, Гаяною і Венесуелою. Крім того, перехід Китаю на електромобілі та збільшення поставок атомної та газової енергії, схоже, назавжди змінить ситуацію.

Геополітична ситуація на Близькому Сході, а також Україна та інші "гарячі точки" залишаються проблемою. Але нездатність ОПЕК+ змусити обмежити видобуток означає, що для нафти не існує "червоної лінії".

Також виробництво часто розглядається як найкращий індикатор здоров'я економіки. У цьому випадку добре видно, що п'ять найбільших економік світу відчувають проблеми.

Ніде немає таких проблем, як у Німеччині та Франції. Багато в чому це пов'язано з нестійкою китайською економікою, але велику роль відіграє зростання цін на енергоносії. Пошук виходу з цієї ями стане головним завданням Європейського Союзу на 2025 рік.

Крім цього, незважаючи на різке зростання вартості останніми місяцями, світ криптовалют усе ще залишається "сірим" і значною мірою є ігровим майданчиком шахраїв та аферистів.

Останній стрибок, принаймні, має цілком зрозумілу причину - надії на те, що адміністрація Трампа буде більш прихильною до різних заявок криптовалют на офіційне визнання.

Однак зв'язок між цифровими валютами і чимось, що хоча б віддалено нагадує фундаментальні показники, які зазвичай визначають вартість, у кращому разі залишається неміцним, у гіршому - не існує, що робить будь-які спроби передбачити ситуацію з біткойном марним заняттям.

Трамп пригрозив партнерам митами - останні новини

Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв, що запровадить нові мита щодо товарів із низки країн, як-от Китай і Мексика, а також обіцяв підвищити мита на товари з ЄС.

Видання Financial Times у своєму прогнозі на 2025 рік писало, що "тарифна війна" найімовірніше буде, але це не безумовний факт. Зазначається, що Трамп безумовно вдарить по імпорту з Китаю.

Вас також можуть зацікавити новини: