З початку 2024 року в РФ витратили з бюджету на 23,7% більше коштів, ніж минулого року / Колаж УНІАН, фото - REUTERS, ua.depositphotos.com

У Росії за 10 місяців 2024 року витрати у федеральному бюджеті перевищили доходи на 220 мільярдів рублів, або 0,1% ВВП. Проте в Москві передбачили такий сценарій і його вплив на економіку країни.

Як пише The Moscow Times, більша частина фінансових ресурсів Росії спрямована в оборонний сектор для продовження повномасштабної війни проти України.

За попередніми даними від Мінфіну РФ, за січень-вересень 2024 року федеральний бюджет було виконано з профіцитом 169 мільярдів рублів, або 0,1% ВВП, зазначили у виданні.

Відео дня

За 10 місяців минулого року дефіцит бюджету РФ становив 1,05 трильйона рублів, або 0,6% ВВП. Журналісти підкреслили, що це пов'язано із запровадженням санкцій від західних країн у відповідь на війну проти України. Через це Москва втратила більшу частину своїх доходів від продажу енергоносіїв.

У виданні заявили, що надходження до бюджету Росії в січні-жовтні зросли на 28,4% до 29,67 трильйона рублів. Доходи, які пов'язані з нафтогазовою промисловістю, у цей період збільшилися на 32,3% завдяки зростанню цін на російську нафту. Крім того, доходи, які не пов'язані з нафтою і газом, зросли на 26,6%.

З початку 2024 року Мінфін РФ витратив 29,89 трильйона рублів. У виданні поділилися, що це на 23,7% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Російська влада передбачила, що 2024 року видатки буде збільшено, і восени підготувала поправки до Бюджетного кодексу, які дозволяють збільшити витрати 2024 року ще на 1,5 трильйона рублів, нагадали журналісти.

Тож РФ за останні місяці 2024 року залишилося витратити 9,52 трильйона рублів, що становить майже чверть від запланованих річних призначень. У Мінфіні прогнозують, що російський бюджет цього року буде виконано з дефіцитом понад 3 трильйони рублів, підкреслили у виданні.

Проблеми економіки РФ - останні новини

Раніше УНІАН писав, що в РФ злякалися, що Трамп обвалить світові ціни на нафту. Російський олігарх Олег Дерипаска заявив, що вже до травня її вартість може опуститися до 50 доларів за барель.

Крім того, у жовтні Велика Британія ввела найбільший пакет санкцій проти "тіньового флоту" Росії. Під удар потрапили 18 нафтових і чотири СПГ-танкери.

Вас також можуть зацікавити новини: