Деякі військові в Україні стикаються з тим, що банки не видають їм кредити. Економіст і колишній заступник голови правління НБУ Олександр Савченко заявив, що такі відмови - поодинокі випадки, а не системне явище.
В ефірі Громадське радіо він зазначив, що відмови можуть бути пов'язані з недостатньо чітким регламентом і процедурою ідентифікації клієнта.
"Важливим моментом є те, що в міжнародній практиці існує правило, згідно з яким дохід позичальника має бути вдвічі більшим за його витрати, інакше банк може відмовити в наданні кредиту. Зокрема, у випадку з військовими, якщо їхній дохід не дозволяє покрити щомісячні виплати, банківські працівники можуть заблокувати таку операцію через високий рівень ризику", - пояснив Савченко.
За його словами, якщо військовий стикається з необґрунтованою відмовою від банку, то він може звернутися зі скаргою до НБУ.
"Контрольний орган над комерційними банками, який має захищати права споживачів, - це Національний банк. Можна поскаржитися в Національний банк щодо роботи того чи іншого банку або працівника", - порадив Савченко.
Крім того, він нагадав, що людина може звернутися в інший банк.
"Йти в інший банк і намагатися там отримати аналогічну послугу. На жаль, це ринок", - підсумував експерт.
Кредити в Укріані - прогноз банкіра
Директор департаменту малого та середнього бізнесу "Глобус Банку" Оксана Шульга заявила, що збереження облікової ставки на рівні 13% забезпечує максимально лояльні умови для малого та середнього бізнесу за державними кредитними програмами.
За її словами, з січня по листопад понад 65% усіх виданих кредитів малому та середньому бізнесу припадає саме на державні програми, і близько 35% є цільовими кредитами комерційних банків на придбання основних засобів бізнесу.