Експертка вказала, що мінімальної зарплати вистачає лише на базові потреби однієї людини / фото УНІАН

В Україні зростають ціни на все, зокрема й на товари першої необхідності. У таких умовах не всяка зарплата страхує від бідності та забезпечує базові потреби.

"В умовах повномасштабної війни, в яких ми живемо, досить низький індекс споживчих цін і зростання реальної заробітної плати - це дуже позитивна ситуація", - зазначила доктор економічних наук Людмила Черенько в ефірі "Громадського радіо".

За її словами, не всі українці відчувають зростання заробітку, зокрема, люди, які отримують мінімальну зарплату. Черенько зазначила, що ці гроші можуть забезпечити основні потреби однієї людини, але якщо в людини є утриманці, то така лоюдина опиняється за межею бідності.

Відео дня

"Середня зарплата, звичайно, зростає. Але не всяка заробітна плата сьогодні забезпечує базові потреби і страхує від бідності", - підсумувала доктор економічних наук.

Зарплати в Україні - останні новини

У Макроекономічному та монетарному огляді НБУ йдеться, що в листопаді 2024 року споживча інфляція стрімко прискорилася до 11,2%.

Також у своєму огляді Нацбанк зазначає, що в Україні зросли заробітні плати. Так, за даними Державної служби статистики, у III кварталі 2024 року номінальні зарплати зросли на 22,3%, а реальні - на 14,2%.

Вас також можуть зацікавити новини: