Січень очікувано приніс динаміку на валютному ринку: попит на валюту був значно вище пропозиції, а курсові "рекорди" стали очікуваною закономірністю, що відповідає економічним реаліям. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.
За його словами, Нацбанк вживав досить ефективних заходів, спрямованих на досягнення балансу між попитом і пропозицією, переконавши гравців ринку, що найближчим часом не варто очікувати неконтрольованих стрімко-хаотичних курсових змін. У непростих економічних умовах регулятор не відійшов від досить ефективної та своєчасної стратегії валютних інтервенцій, що максимально задовольняли попит.
Він також відмітив, що січневе збільшення облікової ставки стало ще одним вагомим механізмом для зміцнення гривні та збиття "температури" на валютному ринку.
"В останні дні січня та на самому початку лютого на ринку може зберегтися певна напруга, однак схоже на те, що пік ажіотажу вже пройдено. Ми очікуємо, що за підсумками січня офіційний курс долара коливатиметься в межах: 42-42,3 грн/дол. Але у підсумку першого місяця року курс долара може опинитися в "горлечку" 42,02 грн/дол. до 42,10 грн/дол. До слова: починаючи з 2024 року, таке коливання є цілком звичним і не сенсаційним. Нагадаю, що у 2024 році максимальне зростання курсу долара за підсумками місяця склало 2,5% – у травні", - сказав експерт.
За прогнозом Лєсового, основні виразники валютного ринку з 27 січня по 2 лютого будуть наступними:
- коридори валютних змін: 42-42,3 грн/дол. та 43,5-45 грн/євро (на міжбанку) та 42,3-42,85 грн/дол. та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку);
- щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,05-0,15 грн, у банках — до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах — до 0,3 грн;
- середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
"Таким чином, на перетині січня-лютого загальна ситуація на валютному ринку навряд чи зміниться: курсу долара не загрожуватиме стрімкий зліт, а стратегія регулятора залишатиметься досить ефективною: курсові зміни хоч і будуть частими, однак досить повільними. Утворена "система" щоденних валютних змін в рамках режиму "керованої гнучкості" не зміниться", - резюмував Лєсовий.
Він також зазначив, що курсова ситуація у лютому може бути досить мінливою та мати безліч сюрпризів. Однак, банкір переконаний, що коридор змін буде в межах 42-42,4 грн/дол.
"Наразі є підстави вважати, що місяць буде активним, однак не таким "напруженим", як початок січня. Ринок очікує, що вже навесні може настати період "курсових плато", коли офіційний курс, попри ситуативні незначні зміни, залишатиметься більш-менш стабільним", - додав Лєсовий.
Курс валют в Україні - останні новини
У обмінниках України середня вартість долара сьогодні вранці впала до 42,23 грн/дол., а продати долар можна за 42,15 грн. Курс готівкового євро в обмінниках сьогодні складає 44,23 грн/євро, курс продажу - 44,01 грн/євро.
Курс долара у "ПриватБанку" 24 січня знизився на 10 копійок і становить 42,30 грн за долар. Курс євро в банку сьогодні також подешевшав на 10 копійок і складає 44,25 грн за євро.