Ситуація на валютному ринку в Україні наступного тижня може приємно здивувати своєю відносною стабільністю. Для цього є кілька вагомих передумов.
Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, отриманий від МВФ транш на 1,1 мільярда доларів та схвалена країнами G7 позика на понад 50 мільярдів доларів, частина коштів з яких уже цього року надійде в Україну, можуть розв'язати питання насичення бюджету та скорочення розриву між видатками та доходами.
"До того ж ці новини позитивно вплинуть на активність гравців на ринку: ми не виключаємо, що, як це було в жовтні, Нацбанку в певні дні не доведеться здійснювати валютні інтервенції, а курсові показники будуть сформовані винятково в "ринковий" спосіб, тобто попит і пропозиція можуть бути збалансовані", - зазначив банкір.
Він також згадав початок сезону знижок і свят: "Чорна п'ятниця", Різдво, День Святого Миколая та Новорічні свята. Тому на готівковому ринку також варто очікувати курсової рівноваги, а курсові показники будуть максимально схожими на міжбанківські, підкреслив експерт.
За його словами, це пояснюється тим, що частина громадян купуватиме валюту, отримавши зарплатні бонуси, премії, вкладаючи прибутки з депозитів тощо. Натомість їхню активність врівноважить інша частина осіб, яка витрачатиме валюту на передсвяткові приготування, подарунки та на придбання речей зі знижками.
Також попри можливу "неактивну" роль Нацбанку, все ж таки дія режиму "керованої гнучкості" залишатиметься, що фактично стане певною страховкою ринку від несподіваних, непередбачуваних змін, поділився банкір. Регулятор відстежуватиме й аналізуватиме "температуру" насамперед покупців, і за потреби матиме можливість втрутитися на збереження балансу на міжбанку.
Банкір пояснив:
"Інакше кажучи, наступного тижня валютний ринок матиме ознаки довоєнної стабільності, а курсові показники змінюватимуться несуттєво".
Крім того, Лєсовий зазначив, що на пару долар-гривня навряд чи вплинуть результати виборів у США. Однак зовсім інша картина може бути на торгах пари долар-євро. За його словами, багато що залежатиме від ставлення президента США до подальшої співпраці з країнами ЄС.
Основні показники валютного ринку, за прогнозом експерта, протягом 11-18 листопада будуть такими:
- коридори валютних змін: 41,2-41,7 грн/долар і 45-47 грн/євро (на міжбанку) і 41,2-41,8 грн/долар і 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
- щоденні курсові зміни: на міжбанку - до 0,05-0,15 грн, у банках - до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах - до 0,3 грн.
- середня різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн.
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
"За всіма ознаками, на валютному ринку з урахуванням курсових коливань варто очікувати на стан "мінливого спокою": поточні зміни будуть дрібними, а в тижневому розрізі вони взагалі залишаться орієнтовно на тому самому рівні", - резюмував Лєсовий.
Курс валют в Україні
Раніше ми писали, що 7 листопада готівковий курс долара до гривні в банках України не змінився і в середньому становив 41,70 грн за долар. Продати американську валюту в банках можна за середнім курсом 41,20 грн за долар.