IDS Ukraine заявляє про маніпуляції з боку АРМА у питанні оцінки активів, які можуть бути передані управителю.
Як повідомив член Ради директорів компанії та її директор з юридичних питань Вадим Вичка, попередня оцінка, проведена на замовлення АРМА, втратила чинність у березні 2024 року і не відповідає реальній вартості активів.
За його словами, IDS Ukraine неодноразово зверталася до АРМА з проханням провести нову, актуальну оцінку, зокрема для корпоративних прав Моршинського заводу ("МЗМВ "Оскар") та компанії "ІДС". Однак агенція АРМА відмовилася, стверджуючи, що попередня оцінка залишається чинною, оскільки її не було оскаржено в суді.
"Це маніпулятивне твердження, адже на наші офіційні адвокатські запити АРМА так і не надала звіту про оцінку. Таким чином, підприємства компанії IDS Ukraine позбавили можливості її оскаржити", — наголосив Вичка.
IDS Ukraine також поставила низку відкритих запитань до АРМА. Зокрема: у чому полягає державний інтерес, якщо актив із заниженою на 1,5 млрд грн вартістю прагнуть передати приватній компанії-конкуренту незадовго до рішення ВАКС? Чому АРМА стверджує про актуальність оцінки, яка формально втратила чинність, і створює умови, які унеможливлюють її оскарження? Вже за декілька місяців має бути прийняте рішення ВАКС щодо націоналізації активу, проте АРМА намагається передати частину активу у зовнішнє управління приватній компанії по заниженій оцінці.
Вадим Вичка висловив переконання, що відмова від проведення нової оцінки IDS Ukraine суперечить державним інтересам.
"Оцінка, яка була проведена на замовлення попереднього керівництва АРМА, становить 1,4 млрд грн — це лише трохи більше 1,2 млрд грн коштів, які є на рахунках компанії, і без урахування вартості ультрасучасних виробництв і обладнання, десятків тисяч одиниць торгівельного обладнання та решти активів. Це не просто суперечить здоровому глузду, але й створює величезні ризики щодо безкарного розкрадання активу", — зазначив Вадим Вичка.
IDS Ukraine наполягає, що відмова від проведення нової, об’єктивної оцінки активів шкодить державним інтересам і створює значні ризики втрати та знецінення стратегічно важливого бізнес-активу.
Як повідомлялось раніше, оцінка проведена маловідомим оцінювачем два роки тому на замовлення попереднього керівництва АРМА становить лише 1,4 млрд грн, тоді як незалежна оцінка показала на той же час результат 3 млрд грн, а до нинішнього часу вартість активів IDS Ukraine зросла до 4,6 млрд грн.
Вадим Вичка закликав приділити максимум уваги збереженню цілісності та цінності бізнесу IDS Ukraine до рішення ВАКС, адже компанія є найбільшим українським оператором на ринку бутильованих вод з часткою близько 40%, найбільшим платником податків у галузі і може представляти значний інтерес для інвесторів.
"Держава, як і чиновники, мають пам’ятати: вилучені за рішенням ВАКС компанії та підприємства з часом будуть виставлені на продаж для інвесторів задля отримання максимальної вигоди для бюджету від цінності таких компаній. А щоб ці активи були цікаві інвесторам, вони мають бути юридично "чистими" — процедура вилучення має бути бездоганною, а головне — це має бути працюючий бізнес у своїй найкращій формі", — підкреслив директор з юридичних питань IDS Ukraine.