
Початок сезону податкових виплат може вплинути на валютний ринок - пропозиція валюти може бути вищою за попит. Крім того, варто очікувати, що курсові показники міжбанку і готівкового ринку знову вирівняються, а різниця між курсами буде маже нульовою.
Про це у коментарі УНІАН розповів директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "глобус Банку" Тарас Лєсовий.
"Поточні курсові зміни, як і протягом всього часу дії режиму керованої гнучкості, будуть згладженими і не критичними. За нашими розрахунками, попит і пропозиція перебуватимуть в балансі, обсяг валютних інтервенцій перебуватиме на прийнятному рівні", - сказав експерт.
Як і раніше, окрім системних дій Нацбанку, головними факторами, що впливатимуть на валютний ринок, будуть суто економічні: розвиток експорту (можливість отримання валютного виторгу для поповнення міжнародних резервів), обсяг отримуваної міжнародної фінансової допомоги, що дає змогу покривати бюджетний дефіцит, розвиток основних галузей економіки: АПК, ВПК, будівництва тощо.
Щодо інших непрямих чинників, таких, як, приміром, ситуація на фронті, мирні ініціативи, внутрішньополітичні процеси, то їх вплив на валютний ринок можливий у прив’язці до економічних чинників, однак навряд чи вони можуть "діяти" окремо, вважає Лєсовий.
"Звісно, щоденні новини можуть бути різними й досить суперечливими, що неабияк забиватиме суспільну свідомість, однак навряд чи на валютному ринку може виникнути паніка чи надмірний ажіотаж. Відтак ми припускаємо, що на початок травня офіційний курс перебуватиме в межах 41,2-41,6 грн. Таким чином, за 4 місяці порівняно з початком року, офіційний курс може бути нижчим на 1,5-1%", - сказав банкір.
Щодо ситуації на валютному ринку у травні, то на цей місяць, за словами експерта, може припасти кульмінація зростання споживчих цін, що може позначитися на курсових показниках (у травні ціни можуть зрости до 1,5%, а річна інфляція перебуватиме в межах 13-15%).
"Ми припускаємо, що травневі зміни курсу долара складуть близько 1%, а офіційний курс може коливатися в діапазоні 41,6-42 грн/дол. Водночас поточні зміни не будуть ані різкими, ані загрозливими: потенційні негаразди згладжуватиме дія режиму керованої гнучкості", - зазначив банкір.
Лєсовий додав, що актуальною залишатиметься невизначеність - події на фронті, питання завершення війни, перемовин, а також впливу відтермінованих мит США на можливості наших партнерів і надалі надавати допомогу.
"Звісно, почасти ми стикатимемося зі змінами настроїв громадян, пов’язаних зі з’явою в інформаційному просторі різноманіття абсолютно різних провокативних, ворожих повідомлень. Однак, як це траплялося не раз, мінливість суспільних настроїв під час війни - річ досить буденна. Я вважаю, що навряд чи "новини" здатні збурити ажіотаж на валюту", - сказав він.
Основні показники валютного ринку з 28 квітня по 4 травня, за прогнозом експерта, будуть наступними:
- коридори валютних змін: 41,2-41,6 грн/дол. та 45-48 грн/євро (на міжбанку) та 41,2-41,6 грн/дол. та 45-48 грн/євро (на готівковому ринку);
- щоденні курсові зміни: на міжбанку - до 0,05-0,15 грн, у банках - до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах - до 0,3 грн;
- середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: 0 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
Курс валют в Україні – останні новини
В обмінниках України середній курс долара сьогодні становив 41,63 грн/дол., а продати долар можна за курсом 41,50 гривні. Курс готівкового євро в обмінниках сьогодні складає 47,83 грн/євро, а курс продажу - 47,51 грн/євро.
Курс долара у "ПриватБанку" 24 квітня зріс на 20 копійок і становить 41,90 гривні за долар, як і днем раніше. Курс євро в банку сьогодні залишився незмінним – 48,00 гривень за євро.