Експертка зазначила, що США не будуть відправляти своїх військових в Україну / Колаж УНІАН, фото - t.me/energoatom_ua, скріншот

У США немає механізмів щодо контролю над ЗАЕС, включно з деокупованою зоною навколо станції. Таку думку висловила співзасновниця ГО "Антикризовий експертний ядерний центр України", експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна в ефірі Espreso.

"Ми вже бачили спроби з боку директора МАГАТЕ Гроссі влітку 2022 року зробити деокуповану зону навколо ЗАЕС. Навіть резолюції ухвалювалися. Це не допомогло. Тому, це лише фантазії адміністрації Дональда Трампа, коли вони планують контролювати ЗАЕС", - пояснила вона.

Кошарна зазначила, що США не збираються вводити війська в Україну. Саме тому невідомо, як саме Вашингтон хоче контролювати зону деокупації ЗАЕС.

Відео дня

"По-друге, вони (США - УНІАН) не мають жодних планів щодо управління ЗАЕС. У США операторами АЕС є приватні компанії, які не мають досвіду експлуатації ВВЕР-1000, які працюють на наших АЕС", - поділилася експертка.

Кошарна додала, що російських окупантів так і не покарали за захоплення ядерного об'єкта.

"Росіяни чітко заявили, що вони нікому не передадуть контроль над ЗАЕС. Вони пишаються окупацією ЗАЕС", - заявила експертка.

Чи реально підключити ЗАЕС до російської енергосистеми

Раніше співзасновниця ГО "Антикризовий експертний ядерний центр України" Ольга Кошарна розповіла, чи реально підключити Запорізьку АЕС до російської енергосистеми. За її словами, росіяни пробурили свердловини і викачують воду з підземного джерела для охолодження ЗАЕС.

Експертка нагадала, що влітку 2022 року, коли ще працювали два енергоблоки, під'єднати Запорізьку АЕС до російської енергосистеми не дали змоги зробити ССО. Була пожежа на трансформаторній підстанції, яка мала відігравати ключову роль під час під'єднання.

Вас також можуть зацікавити новини: