"Чи вистоїть" українська енергосистема / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Масштабні відключення електроенергії, які зачепили одночасно одразу кілька європейських країн, включно з Португалією, Францією та Іспанією, не повинні вплинути на Україну.

Наша країна на поточний момент практично не імпортує електроенергію Заходу, заявили "РБК-Україна" кілька джерел на енергетичному ринку України. Хоча Україна і є частиною "єдиної європейської енергосистеми".

Ситуація в нашій енергетиці, за словами джерела, залишається стабільною.

Відео дня

"Ми зараз майже не імпортуємо електроенергію - це може бути тільки в деякі години і в дуже малих обсягах. В основному йде експорт", - зазначив він.

Оновлено. 17:33. Україна навпаки готова допомогти "у відновленні стабільної роботи енергомереж" Європи. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Ми готові поділитися знаннями та досвідом, отриманими, зокрема, за час систематичних російських атак на енергетичну інфраструктуру", - наголосив він у публікації у Facebook.

Єдина європейська енергосистема - останні новини

Раніше УНІАН повідомляв, що через масштабне вимкнення світла зупинилися метрополітени та залізничне сполучення в цих країнах.

При цьому, хоч лікарні в Іспанії та Португалії й оснащені генераторами, персоналу доручили вимкнути комп'ютери, щоб економити електроенергію. Повідомляється, що країни в один момент "втратили" 10 ГВт електроенергії.

Причина події досі невідома.

Раніше ми розповідали, що незабаром в Україні зміниться стандарт напруги в електромережі. 220 вольт більше не буде. В Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема - перехід на номінальну напругу 230/400 В.

Вас також можуть зацікавити новини: