Україну від блекаутів може врятувати імпорт електроенергії, але Одеса та Дніпро все-одно не зможуть без відключень пережити цю зиму. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев в ефірі Київ24.
За його прогнозами, в Україні взимку світло у побутових споживачів буде відсутнє 4-8 годин на добу, а відключення відбуватимуться у 2-3 черги.
"Я, як і раніше кажу про те, що цілком можливо за певних умов виникнення дефіциту електричної енергії в обсязі близько 3 гігават. А 3 гігавати - це дві-три черги вимкнень. Ну, може все ж таки дві черги вимкнень, тобто приблизно від 4 до 8 годин вимкнення електричної енергії на добу для побутових споживачів", - зазначив він.
Експерт додав, що цей прогноз неоднаковий для всіх регіонів і цілком зрозуміло, що після чергового обстрілу буде "непереливки насамперед тим районам, куди прилетіло". За його словами, це може бути Одеса, Бурштин, Харків, чи будь-який інший населений пункт і через це там будуть тривалішими періоди вимкнення електрики. Він пояснив:
"Для тих, кому більше пощастило, там будуть трошки менші періоди без електричної енергії. І тут неможна сказати, що ось така несправедливість велика. Нажаль це об'єктивна ситуація, об'єктивний стан, який відображає особливості функціонування об'єднаної енергетичної системи України, в якій є об'єктивні обмеження передачі електричної енергії певних потрібних обсягів в напрямках і з заходу на схід, і з заходу на південь".
Рябцев стверджує, що навіть якщо імпорт електроенергії в Україні буде залучений на 100%, то такі міста, як Дніпро та Одеса, неможливо забезпечити світлом протягом всієї доби.
Ситуація зі світлом в Одеській області
В Одесі серйозні проблеми з електропостачанням через ракетну атаку, яку вранці 13 грудня по місту завдала армія РФ - діють екстрені відключення.
В місті та Одеському районі області діють екстрені відключення. Причина - виникнення мережевих обмежень після ранкового обстрілу. Зокрема, склалася ситуація, коли технічний стан мереж та енергообладнання не може в повному обсязі передавати електроенергію від підстанцій іншої енергетичної компанії до домівок клієнтів.