Важливо дізнатися про це перед спекотною погодою / колаж УНІАН, фото УНІАН, Микола Тис, ua.depositphotos.com

З настанням літньої спеки чимало автомобілістів замислюються, чи можна влітку заправляти повний бак, чи навпаки - чому цього краще не робити. Розберімося в цьому питанні, адже дотримання тих чи інших рекомендацій допоможе забезпечити безпеку та надійну роботу вашого авто на цей спекотний період.

Чому не можна заправляти повний бак влітку

Річ у тім, що бензин і дизельне паливо мають властивість розширюватися під час нагрівання. Тому в спекотну погоду це точно протипоказано. Якщо бак заповнений до країв, це може призвести до витоку бензину через клапан вентиляції паливного бака або горловину.

Такий витік не тільки небезпечний через ризик загоряння, але він також може пошкодити лакофарбове покриття автомобіля. Заправляти повний бак чи ні? Точно ні! Рекомендується не заповнювати його більш ніж на 90% у спекотні дні.

Відео дня

Чи можна заправляти газом повний бак

Власникам автомобілів з газобалонним обладнанням теж слід бути особливо обережними. Газ під час нагрівання розширюється сильніше, ніж бензин. Тож чи можна так робити? Звісно ж, ні.

Рекомендується заправляти газовий балон не більше ніж на 80% від його об'єму, особливо влітку, щоб уникнути надлишкового тиску та можливих витоків.

Який бензин краще влітку

Питання це актуальне як ніколи. Деякі автомобілісти вважають, що у спеку краще використовувати бензин із вищим октановим числом, наприклад, А-95 замість А-92.

Це пов'язано з тим, що за високих температур підвищується ризик детонації, і бензин із вищим октановим числом може забезпечити стабільнішу роботу двигуна. Однак завжди слід дотримуватися рекомендацій виробника вашого автомобіля.

Раніше УНІАН повідомляв, як зменшити витрату пального. Бензин коштує дорого, тому дізнатися, як зробити так, щоб була менша витрата пального, ніколи не буде зайвим. Тим більше, що для цього вам просто знадобиться "миска з водою".

Досвідчений автомийник розповів, чим не можна мити машину і поділився деякими порадами щодо "внутрішнього" прибирання. Наприклад, для прибирання шерсті домашніх тварин в авто можна навіть не використовувати пилосос. Достатньо взяти звичайні гумові рукавички, до яких добре "чіпляються" всі ворсинки.

Вас також можуть зацікавити новини: