Зміни клімату негативно позначаються на врожаї низки культур / фото ua.depositphotos.com

Цитрусові в Україні за рік значно подорожчали. Тільки апельсини додали в ціні 15-20%.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка в інтерв'ю "Українському радіо" зазначив, що ці популярні цитрусові вже коштують від 80 до 120 гривень за кілограм. При цьому він зазначив, що діапазон цін мандарин становить від 90 до 120 гривень за кілограм, а клементини - 50-60 гривень.

"Україна імпортує апельсини і мандарини з Єгипту, Туреччини, Іспанії, Південної Африки та Греції. Ці п'ять країн є основою імпорту цього продукту", - зазначив експерт.

Відео дня

За його словами, однією з причин подорожчання цитрусових є клімат.

"У Єгипті ситуація більш-менш нормальна. Кліматичні зміни не сильно впливають на їхній збір урожаю. Але, наприклад, в Аргентині експорт цитрусових досяг найнижчого показника за 10 років. Це сталося під впливом різноманітних чинників, і економічних, і кліматичних. Протягом цього століття Аргентина зазнала скорочення експорту фруктів, втративши 50% ринку. Морози на півдні країни значно скоротили й пропозиції лимонів. Це вплинуло і на потужності та пропозиції на світовому ринку. 12% імпорту лимонів - аргентинські. З Аргентини ми в основному імпортуємо лимони", - пояснив Гопка.

При цьому він вказав, що зростання цін на лимони стримує конкуренція між основними експортерами, тому вони навряд чи дорожчатимуть.

Що стосується хурми, то її в Україну везуть із Туреччини, Іспанії та Ізраїлю.

"Але в Україні, зокрема на Закарпатті, є також насадження хурми. Вони не можуть задовольнити внутрішній попит, але ці саджанці є, вони ростуть і приносять свої плоди. На жаль, цього року хурма дорожча на 20-30%, що також спричинено неврожаєм у країнах-виробниках", - підсумував експерт.

Ціни на овочі в Україні - останні новини

Овочі в Україні продовжують дорожчати. Зокрема, відновилося зростання цін на картоплю. При цьому продовжилося зростання цін на білоголову капусту і моркву. Дорожче, ніж тижнем раніше, продавалася ріпчаста цибуля.

На тлі невисокого попиту і зростання імпорту знову почали знижуватися відпускні ціни на огірки. На українському ринку залишився тільки імпортний баклажан, через що ціни зросли вдвічі.

Що стосується фруктів, то через активізацію попиту ціни переважно зростали за всіма позиціями. Виняток становив лише виноград, що подешевшав.

Вас також можуть зацікавити новини: