Експерти зазначили, що лише наприкінці літа 2025 року можна очікувати невелике здешевлення кави / фото ua.depositphotos.com

Світові ціни на каву значно зросли. Український ринок зазвичай реагує з невеликим запізненням, але вже наступного місяця українці відчують подорожчання.

"До Нового року і середини січня є ймовірність зберегти звичні ціни завдяки запасам. Мережі кав'ярень, які працюють за фіксованими контрактами, зможуть тимчасово утримувати ціни, але вже за один сезон (приблизно півроку) зміни стануть помітні для споживачів як у супермаркетах, так і в закладах", - пояснив міжнародний експерт з кави Вадим Грановський у коментарі РБК-Україна.

При цьому співвласник Escobar Coffee Roasters Андрій Титов зазначив, що з моменту зростання цін на світових ринках до зростання цін в Україні пройде від двох тижнів до двох місяців.

Відео дня

"Обсмажувачі відчують подорожчання вже з початку січня, а до лютого ціни для споживачів стануть аномально високими. Наприклад, чашка еспресо, яка зараз коштує близько 40-45 гривень, подорожчає до 70 гривень. Лате або капучино, які зараз коштують 60 гривень, зростуть у ціні до 100 гривень. Загалом для кінцевого покупця вартість кави зросте на 80-100%", - підкреслює він.

За словами Тітова, високі ціни на каву, ймовірно, протримаються до липня-серпня 2025 року. Він зазначив, що часткове здешевлення - максимум на 20% - можна очікувати після збору врожаю в Бразилії в червні.

Своєю чергою в компанії Leader Coffee, яка займається оптовою торгівлею кави, зазначили, що ціна почала зростати ще півроку тому - з весни до літа кава подорожчала на 15-20%, а до кінця 2024 року вартість зросте на 50%. У компанії очікують, що на наступний рік кава може подорожчати ще на половину.

Варто зазначити, що Україна переважно імпортує арабіку з Бразилії та Колумбії, а робусту - з В'єтнаму.

Ціни на продукти в Україні - останні новини

Овочі в Україні продовжують дорожчати. Зокрема, відновилося зростання цін на картоплю, водночас продовжилося зростання цін на білокачанну капусту і моркву. Дорожче, ніж тижнем раніше, продавалася ріпчаста цибуля.

На тлі невисокого попиту і зростання імпорту знову почали знижуватися відпускні ціни на огірки. На українському ринку залишився тільки імпортний баклажан, через що ціни зросли вдвічі.

Що стосується фруктів, то через активізацію попиту ціни переважно зростали. Зазначається, що тільки апельсини додали в ціні 15-20% - від 80 до 120 гривень, а діапазон цін мандаринів становить від 90 до 120 гривень за кілограм, клементини - 50-60 гривень.

Вас також можуть зацікавити новини: