Експертка назвала низку причин, які впливають на зростання цін на м'ясо / фото ua.depositphotos.com

Ціни на продукти в Україні протягом року майже весь час збільшувалися і м'ясо не виняток. Воно в середньому додало в ціні 10%.

В Інституті аграрної економіки повідомили 24 Каналу, що з початку поточного року найбільше зросла ціна на яловичий гуляш - на 20,9% до 301,32 гривні за кілограм.

Як змінилися ціни на інші види м'яса:

Відео дня
  • свинячий ошийок - до 286,05 грн/кг (+18,1%);
  • курячі стегна - до 125 грн/кг (+9,6%);
  • свинина підчеревина - до 179 грн/кг (+9,5%);
  • свинячий шашлик - до 238,03 грн/кг (+9,1%);
  • куряче філе - до 174,50 грн/кг (+8,7%).

При цьому на інші види м'яса ціни впали на 1,1 - 9,7%. Так, свиняча грудинка подешевшала на 1,1% - до 179,29 грн/кг, а ціни на сало впали на 9,7% - до 234 грн/кг.

Провідна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Інституту аграрної економіки Наталя Копитець зазначила, що скорочення поголів'я великої рогатої худоби та, як наслідок, пропозиції яловичини й телятини зумовлюють зростання цін на неї.

"Зі свининою ситуація значно краща. Промислове виробництво свинини у 2024 році зросло, а отже, збільшилася і пропозиція цього виду м'яса в роздрібній торгівлі. Це, своєю чергою, призвело до зниження роздрібних цін на окремі види м'яса свиней і сало", - пояснила експертка.

Крім того, вона вказала, що м'ясо також дорожчає через високі ціни на корми, пальне та енергоресурси. Таким чином, наприкінці осені ще на 5% може подорожчати яловичина, свинина і курятина.

Ціни на продукти в Україні - останні новини

Ціни на овочі та фрукти в Україні продовжують зростати, але окремі позиції все ж таки трохи дешевшають. Морква має всі шанси стати найдорожчим овочем із борщового набору.

Крім того, українські фермери завершили сезон реалізації огірків, що призвело до зниження пропозиції та зростання цін.

Вас також можуть зацікавити новини: