У 2024 році не тільки хліб дорожчав шаленими темпами / фото УНІАН

Українці в умовах війни стали менш платоспроможними. Виробникам доводиться піднімати ціни на свою продукцію, але роблять вони це обережно.

"Якщо брати статистику, то хліб подорожчав на 20%. Але є три позиції: хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку, хліб із борошна першого ґатунку і батон. Це три види хліба, до яких звикли наші батьки, скажімо. Але хлібна поличка в магазині набагато різноманітніша з точки зору асортименту. Якщо брати столицю, то 1 кг хорошого свіжоспеченого хліба коштує 100-114 грн. Візьму одну позицію, яку я моніторю. Багет, вага 300 г. На початку минулого року ми його купували за 20 грн. з копійками, а зараз він коштує 35 грн. Адже це не 20% подорожчання", - розповіла в ефірі "Українського Радіо" оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива" Лариса Гук.

При цьому вона зазначила, що 2024 року не тільки хліб дорожчав шаленими темпами, а й інші продукти харчування.

Відео дня

"На початку великої війни, коли почало дорожчати продовольство, влада ухвалила рішення, що в разі необґрунтованого підвищення цін застосовуватимуться адміністративні заходи. Сьогодні в питанні ціноутворення відбувається "вольниця". Заходите і бачите ціна 20 грн., а завтра це вже 30 грн. Я розумію, що є курс долара до гривні, інфляція, дорожчає паливо та енергоресурси, але якщо ціни розкласти за окремими позиціями, то виникає дуже багато запитань", - зазначила експерт.

Водночас вона вважає, що хліб й надалі дорожчатиме.

Ціни на хліб в Україні - прогноз експерта

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук зауважив, що чинники, які впливали на вартість продуктів, зокрема, й на хліб торік, у 2025 році будуть схожими.

На його думку, протягом 2025 року щомісяця ціни на хліб можуть зростати в межах 1,5-2%, а за рік загалом він може здорожчати більш ніж на 20%.

Вас також можуть зацікавити новини: