Рятувальна команда зібрала 55 жаб Дарвіна / фото Лондонський зоопарк

У рамках природоохоронної ініціативи у Великій Британії народилося 33 жабенята Дарвіна, що перебувають під загрозою зникнення, домом для яких є віддалені ліси на півдні Чилі

Як пише Interesting Engineering, відкриті Чарльзом Дарвіном 1834 року, крихітні південно-дарвінівські жаби добре відомі своєю незвичайною стратегією виховання.

Самець жаби відповідає за турботу про потомство, що розвивається. Вони виношують пуголовків у своєму голосовому мішку (мішечку в горлі) до тих пір, поки вони не будуть готові з'явитися з рота у вигляді жабенят. Це робить жабу Дарвіна єдиним відомим земноводним, у якого самець виношує дитинчат протягом усього їхнього розвитку.

Відео дня

Зазначається, що цей унікальний вид зараз стикається із серйозною загрозою. Смертельне грибкове захворювання (хітридіомікоз амфібій) поширюється по всьому їхньому середовищу існування.

Зіткнувшись із неминучим вимиранням, команда захисників природи з Лондонського зоопарку почала термінову рятувальну операцію з порятунку популяції жаб Дарвіна. Бен Теплі, куратор амфібій Лондонського зоопарку, розповів:

"Ці жаби являють собою важливу частину біорізноманіття та природної спадщини Чилі, і їхнє виживання залежить від нашої здатності захистити їх від хитридієвого грибка".

Захисники природи доклали неймовірних зусиль, щоб врятувати цих жаб, які перебувають під загрозою зникнення, і мешкають у парку Тантауко в південній частині острова Чілое.

Рятувальна команда зібрала 55 жаб Дарвіна. Вчені виявили, що 11 самців виношували пуголовків у своїх голосових мішечках. Вони перевезли самців та їхніх пуголовків з цього віддаленого чилійського острова до Лондонського зоопарку на човні, літаку та автомобілі. Жаби подорожували у спеціально розроблених контейнерах із контрольованим кліматом.

У Лондонському зоопарку створили спеціальне біобезпечне середовище проживання, що імітує прохолодне вологе середовище чилійських лісів. Зусилля зі збереження увінчалися успіхом, оскільки народилося 33 жабеняти.

Важливо, що ця популяція в неволі охоронятиме вид, поки фахівці з охорони природи працюють над відновленням його природного середовища існування.

"У жаб Дарвіна своєрідний репродуктивний цикл. Самки відкладають ікру на лісовій підстилці, яку потім запліднюють і збирають самці. Самці виношують пуголовків, що розвиваються, поки вони не перетворяться на жаб і не "народяться", - йдеться у статті.

Повідомляється, що хітридіомікоз амфібій вразив щонайменше 500 видів. Він вважається одним із найбільш руйнівних інфекційних захворювань, що вражають амфібій.

У 2023 році цей смертельний грибок було виявлено в лісах парку Тантауко на півдні Чилі. Цей вид особливо вразливий до захворювання, і протягом року контрольовані популяції різко скоротилися на 90%. Ці жаби класифікуються як еволюційно особливі та такі, що перебувають під загрозою зникнення.

Дослідники побоювалися, що смертельний грибок знищить популяцію жаб Дарвіна, яка і без того скорочується. У жовтні минулого року фахівці з охорони природи Лондонського зоопарку виявили популяцію цих жаб, вільну від хітрідієвого грибка, і почали рятувальні роботи.

Спочатку врятувати жаб було складно через їхній крихітний розмір (всього 3 см) і чудове маскування в моховитому середовищі. Незважаючи на всі ці труднощі, їхні зусилля увінчалися успіхом. Теплі зазначив:

"Це знаменний момент у нашій роботі із захисту жаб Дарвіна від руйнівного впливу хитридієвого грибка. Успішне батьківське виховання цих жабенят є потужним символом надії для виду і підкреслює, чого можна досягти, коли фахівці з охорони природи працюють спільно".

Зазначається, що довгострокова мета - використати потомство жаб для реінтродукції в дику природу та вивчити вплив хітридієвого грибка в Чилі.

Новини про тварин

Доктор Гаррі Еванс керував вченими, зокрема з Датського музею природної історії та Королівських ботанічних садів К'ю, у дослідженні з ідентифікації грибка, виявленого на павуку під час зйомок серіалу BBC Winterwatch у Північній Ірландії. На підставі як морфологічних, так і молекулярних даних грибок був підтверджений як новий вид і названий на честь ведучого та історика-природодослідника сера Девіда Аттенборо. Він перетворює павуків на зомбі.

Вас також можуть зацікавити новини: