Російський тіньовий флот із перевезення нафти почав створювати загрозу для екології країн Євросоюзу.
Як пише видання BILD, наразі в Балтійському морі дрейфує танкер Eventin під прапором Панами з 99 тис. тоннами нафти на борту. Він завантажився нафтою в російському порту Усть-Луга 6 січня і відплив у єгипетський Порт-Саїд.
"Танкер, найімовірніше, входить до складу тіньового флоту РФ - мережі старих суден, які використовуються для транспортування російської нафти в обхід санкцій. За деякими повідомленнями, танкер супроводжував російський військовий корабель", - повідомило видання.
Зазначається, що тіньовий флот російського диктатора Путіна налічує близько 600 суден, третина з яких належить держкомпанії "Совкомфлот". Видання акцентувало, що решта кораблів зареєстровані під прапорами Панами, Ліберії та Габону, що серйозно ускладнює їх відстеження. "Багато з цих танкерів старше 15 років, мають незрозумілу структуру власності та часто не застраховані", - написало видання.
Для маскування походження нафти РФ йде на різні хитрощі, серед яких: перевалка нафти у відкритому морі, постійна зміна власників суден і так званий "прапор-хоппінг", коли кораблі переходять під юрисдикцію різних країн для обходу санкцій.
Євросоюз розглядає введення додаткових санкцій проти таких суден, але жодного рішення поки що не ухвалено.
Експерти попередили, що старі судна становлять величезний ризик для навколишнього середовища, особливо в Балтійському морі. У Greenpeace навіть вказали на потенційну загрозу в районі Кадетського русла в Мекленбурзькій бухті, де в разі аварії може статися масштабна екологічна катастрофа.
"Більшість суден тіньової флотилії не мають страховки, тому в разі аварії витрати ляжуть на прибережні країни", - підсумувало видання.
Тіньовий флот РФ
7 січня стало відомо, що очолювана Великою Британією коаліція європейських країн залучила штучний інтелект для відстеження тіньового флоту РФ і виявлення загроз для підводних кабелів після ймовірних інцидентів саботажу в останні місяці.
А 10 січня співрозмовники видання Reuters, причетні до російського нафтового експорту, заявили, що нові санкції США проти російських нафти і газу боляче вдарять по російському нафтовому експорту в Китай та Індію.