Вчені з'ясували, як саме така температура річки впливає на прилеглі ліси / фото Вікіпедія

Існують легенди про "киплячу річку", яка може підсмажити все, що потрапляє в неї. Багато хто вважає, що це вигадки, однак річка, яка протікає в перуанських тропічних лісах, доводить, що такі історії є далеко не міфічними, пише earth.com.

Вода в цій річці може досягати температури до 99 градусів Цельсія, яка за секунди може завдати сильних опіків. За словами місцевих жителів, в цьому місці настільки гаряче, що маленькі тварини гинуть, торкаючись його поверхні. 

Що відомо про "киплячу річку" в Перу

"Кипляча річка" знаходиться в регіоні Маянтуяку в центральній частині Перу. Її довжина становить близько 6 кілометрів, а ширина на деяких ділянках може досягати близько 6 метрів. 

Відео дня

Зокрема команда вчених на чолі з аспірантом Університету Маямі Райлі Фортьє обстежила 70 ділянок вздовж цієї притоки. 

"Це дійсно дає нам вікно в майбутнє, оскільки Амазонка буде ставати гарячішою, подобається нам це чи ні, тому це дозволяє нам зрозуміти, як підвищення температури вплине на склад лісу", - пояснив провідний автор дослідження Райлі Фортьє.

Таким чином дослідники вирішили з'ясувати, як екстремальна спека формує навколишній ліс. 

"Склавши карту видів дерев і рослин від прохолодних верхів'їв річки до її розпеченого серця, вони виявили вражаюче падіння біологічного різноманіття. Результати показали зниження біорізноманіття на 11% на кожні 16 градусів Цельсія підвищення середньої температури", - підкреслили у матеріалі.

Чому річка має таку високу температуру

За словами геологів, це пояснюється активністю розломів, де підземні водні канали зустрічаються з геотермальною енергією Землі. Розлом - є великою тріщиною в земній корі, яка забезпечує прямий шлях для палючої рідини, що виривається на поверхню. 

Науковці стверджують, що дощова вода, яка просочується в осадові породи, перегрівається під землею. Після чого вона перетворюється на систему гарячих джерел, що зливаються з основним водотоком, створюючи природний казан. 

"Засуньте руку, і ви побачите опіки другого або третього ступеня за лічені секунди", - наголосив один із дослідників, який виміряв пікову температуру річки.

Як змінюються ліси через "киплячу" річку

Деякі рослини ростуть на узліссях, проте більшість великих істот борються із задушливою атмосферою. Організми, які живуть у воді, мають обмежені можливості адаптації. 

"Загалом, деревна спільнота менш різноманітна, тому ми бачимо менше видів у спекотних місцях. І склад лісу також був більш однорідним у найтепліших місцях, тоді як на прохолодних лісових ділянках спостерігалося більше рослинного різноманіття", - пояснив Фортьє.

Також ботанічні дослідження від прохолодних ділянок до спекотних показали, як зменшується різноманіття дерев. На місці густих пологів дослідники зафіксували більше чагарникової рослинності. 

Фортьє наголосив, що зі зростанням глобальної температури подібні зміни можуть поширитися і на інші низинні тропічні ліси. Зокрема зміни можуть включати зменшення кількості видів, які не можуть впоратися з додатковою спекою, а також збільшення кількості видів, яким комфортно при високих температурах. 

Інші новини про екологію

Як писав УНІАН, у Мексиці знайшли кролика, якого вважали вимерлим впродовж 130 років. Йдеться про омільтемського кролика, якого востаннє бачили на початку 1900-х років. 

Також повідомлялось, що в Аргентині на очах у туристів перевернувся айсберг. За інформацією ЗМІ, сталося це у Національному парку Лос-Гласьярес.

Вас також можуть зацікавити новини: