У Німеччині, у Нижній Саксонії, на одному з островів від холоду загинули мільйони мідій.
Як пише BILD, це сталося на північному пляжі німецького острова Нордернай у Північному морі.
Зазначається, що вночі з припливом величезну кількість молюсків просто викинуло на узбережжя.
"Вода і повітря зараз настільки холодні, що мідії не могли рухатися і закопатися в пісок, через що просто замерзли", - розповіли журналісти.
Особливо постраждали американські швартові мідії, довжина яких може сягати 17 см. Цей вид з'явився в Північному морі 1979 року, і на відміну від місцевих мідій, дуже погано переносить заморозки. Разом із молюсками загинули й інші морські мешканці, зокрема, морські зірки.
Такі "викиди" трапляються лише раз на кілька років і, як стверджує місцева влада, це не порушує екологічного балансу. Річ у тім, що американська швартова мідія дуже плідна, і "прогалину" в популяції буде швидко заповнено.
У виданні підкреслили, що для чайок трагедія викинутих на берег молюсків є рідкісною удачею. На таке "частування" вже злетілася велика кількість птахів.
Темпи нагрівання океанів значно збільшилися
Як писав УНІАН, за останні 40 років темпи нагрівання океанів збільшилися більш ніж у чотири рази. Температура океану зростала приблизно на 0,06 градуса Цельсія протягом десятиліття (наприкінці 1980-х років), а зараз вона збільшується на 0,27 градуса Цельсія протягом 10 років.
Дослідження, опубліковане в журналі Environmental Research Letters, пояснює, чому 2023 і початок 2024 року були відзначені безпрецедентно високими температурами океану. Зокрема, автор дослідження, професор Кріс Мерчант заявив: "якщо уявити океани як ванну з водою, то в 1980-х гарячий кран був відкритий дуже слабко, нагріваючи воду всього на частки градуса за десятиліття".
Але тепер "гарячий кран" відкритий набагато сильніше, нагрівання значно прискорилося. Щоб уповільнити процес, необхідно скорочувати глобальні викиди вуглекислого газу.