Експерт зазначив, що достеменно оцінити рівень забруднення Азовського моря та прибережних ґрунтів наразі неможливо / колаж УНІАН, скриншоти

Після аварії біля Керченської протоки двох російських танкерів "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239", в Азовське море розлилася нафта, яку перевозив один із кораблів. Через цей інцидент було засмічено частину узбережжя на Запоріжжі зокрема Приазовський національний природний парк. Про це заявив директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик у коментарі "Суспільному"

"Дуже серйозна пляма. Смуга викиду нафтопродуктів йде по Степанівській косі - 4,4 км, по господарській зоні, тобто Кирилівка - 18,7 приблизно км, заказник Федотова коса у бік Бирючого - 1,7 км.Тобто все узбережжя. Ми 100% знаємо. Що стосується нашої території природно-заповідного фонду, зайшов віджимний вітер і пляму паливно-мастильних матеріалів відганяє від берега", - зазначив він.

Воловик додав, що точно оцінити рівень забруднення Азовського моря та прибережних ґрунтів наразі неможливо через відсутність доступу до відповідних територій. Своєю чергою нині зрозуміло, що викид нафтопродуктів найбільше зашкодить місцевій фауні.

Відео дня

"Навіть не уявляємо всієї біди. У нас обмежений доступ до цієї інформації. Бентосу - це мушля, такі природні фільтри, які складають дно всього Азовського моря - їм колосальна шкода, наслідки будуть помітні ще не один рік. Чайки, морські саме, водоплавні, буде дуже серйозна біда, їх чекає, на жаль, смерть. За бичка, то біда - падіння популяції весною, коли підуть вже нерестові явища, коли вода буде прогріватися", - підкреслив директор Приазовського національного природного парку.

Крім того, Воловик наголосив на тому, що російська окупаційна влада не проводить жодних дій після аварії танкерів та виливу нафти. 

"Охорона у так званій Російській Федерації не працює: ні міністерство надзвичайних ситуацій, ніхто там не працює. Біда буде для всього Азовського моря", - попередив він. 

Аварія російських танкерів у Керченській протоці - що відомо

Як писав УНІАН, 15 грудня російський нафтовий танкер, який перевозив тисячі тонн нафтопродуктів, розколовся на частини під час сильного шторму, внаслідок чого вилилася нафта в Керченську протоку, а інший танкер також постраждав, отримавши пошкодження. 

Водночас у "Грінпіс Україна" відреагували на такий інцидент та заявили, що російська мілітаризація Чорного та Азовського морів призводить до нової екологічної катастрофи. В організації підкреслили, що будь-який розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки.

Своєю чергою голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла, що мазут, який витікає з російських танкерів "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239", що зазнали аварії в Чорному морі, призведе до загибелі морських мешканців - риби, дельфінів та водоплавних птахів. За її словами, ефект від військових дій в акваторії Азовського та Чорного морів є надзвичайно шкідливим.

Вас також можуть зацікавити новини: