Здорові стосунки регулярно наповнюють резервуар одне одного, тому що вони правильно і справедливо розставляють пріоритети одне для одного.
Психологи радять не боятися реалістично поглянути на свої стосунки, щоб проаналізувати співвідношення віддачі та отримання, а потім бути готовим щось із цим зробити, пише Yourtango.
Коуч зі знайомств і терапевт Трістан Куперсміт радить почати свій аналіз із запитання, яку частину частину свого резервуара ви віддаєте і яку наповнюєте. Він назвав 7 тонких ознак, які допоможуть визначити, на скільки ви важливі для партнера:
1. Ви завжди призначаєте побачення, а не він
Партнер, який не планує побачення, не вкладається у стосунки, непокоїться з приводу зобов'язань і воліє іншому взяти на себе ініціативу або просто не надає плануванню побачень пріоритету.
Дослідження показало, що часто така поведінка спричинена незнанням потреб і бажань партнера, що призводить до дисбалансу в стосунках.
2. Коли в партнера є новини, але ви дізнаєтеся про них пізніше за всіх
Якщо ви дізнаєтеся новини про вашого партнера в останню чергу, це вказує на брак спілкування, потенційну проблему з кордонами або виключення з його життя.
Дослідження показало, що це може означати глибшу проблему у стосунках, залежно від характеру новин і причини затримки з їхнім повідомленням вам.
3. вони несвоєчасно відповідають на дзвінки/повідомлення
Джо Амоя, тренер зі стосунків, назвав три причини, через які чоловіки кажуть, що зателефонують, а потім не дзвонять: вони можуть бути не зацікавлені у вас, вони зацікавлені тільки у фізичних стосунках або вони емоційно недоступні - усі три цих виправдання сигналізують про те, що час шукати пожежний вихід.
4. У вас немає звання "подруга чи хлопець"
Сертифікована тренерка з життя та кохання Мітці Бокманн пояснила: "Хоча ви, можливо, і не та, з ким він бачить себе в довгостроковій перспективі, водночас ви виконуєте для нього певну мету". Це може бути не та мета, яку шукаєте ви.
5. Вони будують плани на вихідні/відпустку, в яких вас немає
Дослідження подружньої напруженості підтверджує ідею про те, що якщо поїздка не проходить гладко, то образа вже могла накопичитися з одного або обох боків, і образи, які довго накопичуються, можуть зрештою зіпсувати відпустку. Терапевт Глорія Брейм погодилася з цією думкою: "Якщо ви сперечаєтеся про те, де і скільки витратити, вам краще не їхати".
6. Ви часто чуєте "я", але не часто "ми".
Це може вказувати на більшу зосередженість на індивідуальних потребах.
Дослідження соціальної психології та науки про особистість показало, що це часто пов'язано з ненадійними стилями прив'язаності, такими як уникнення, коли хтось може почуватися некомфортно через близькість або залежність від свого партнера.
Навпаки, частіше використання "ми" пов'язане з сильнішим почуттям єдності та прихильності у стосунках. Рідкісне використання "я" є нормою, і загальна модель спілкування важливіша, ніж використання ізольованих займенників.
7. Ваш голос не має великого значення
Лайф-коуч Кеті Тілен пояснила: "Коли ми постійно ставимося до когось так, ніби він не має значення, стосунки застоюються або взагалі припиняються". Створення довіри та навчання підтримання своєї любові не завжди відбувається природним чином, але їх можна розвивати.
Пріоритетність у стосунках
Ви заслуговуєте на те, щоб бути чиїмось пріоритетом, і якщо ви виявляєте, що принижуєте себе до чийогось варіанту, вам потрібно зазирнути всередину себе. Зрештою, якщо ви не робите себе своїм пріоритетом, чому хтось інший повинен це робити?