Вчені вважають, що це може бути пов'язано з глобальним потеплінням / фото - Unsplash

Супутники NASA виявили, що за останні 10 років кількість прісної води на Землі значно скоротилася. Вчені попереджають, що це може призвести до появи нових глобальних проблем, пише Space.

Міжнародна група вчених проаналізувала дані, отримані супутниками Gravity Recovery and Climate Experiment. Завдяки цій інформації з'ясувалося, що починаючи з травня 2014 року на Землі відбулося різке падіння запасів прісної води і планета досі не відновила їх.

За даними супутників, з 2015 по 2023 рік загальна кількість прісної води у світі становила 1200 кубічних кілометрів.

Відео дня

"Сюди входять рідкі поверхневі води, такі як озера і річки, а також вода у водоносних горизонтах під землею. Це нижче середнього рівня з 2002 по 2014 рік. Це в два з половиною рази перевищує об'єм втраченого озера Ері", - поділився один з авторів дослідження Метт Роделл.

Вчені заявили, що в умовах посухи потреба в ґрунтових водах значно зростає. Зокрема, фермери регулярно звертаються до запасів прісної води, але вони можуть швидко вичерпатися без опадів.

Скорочення запасів прісної води на Землі може призвести до зростання злиднів, голоду, конфліктів і зростання захворювань через використання забруднених джерел води, зазначають учені.

Крім того, супутники показали, що 13 із 30 найпотужніших посух по всьому світу сталися з січня 2015 року. Найвідчутніших наслідків зазнали північна й центральна Бразилія, Австралія, Південна Америка, Північна Америка, Європа та Африка. Передбачається, що до посух могло призвести глобальне потепління.

"Глобальне потепління призводить до того, що атмосфера утримує більше водяної пари, що призводить до більш екстремальних опадів. Проблема, коли у вас екстремальні опади, полягає в тому, що вода в кінцевому підсумку стікає, а не поглинається й не поповнює запаси ґрунтових вод. Підвищення температури збільшує як випаровування води з поверхні в атмосферу, так і водоутримувальну здатність атмосфери, збільшуючи частоту та інтенсивність посушливих умов", - пояснив метеоролог з NASA Майкл Босіловіч.

За словами вчених, запаси прісної води на Землі навряд чи повернуться до показників 2015 року. Найімовірніше, на планету чекають ще більше сухих днів.

Останні новини екології

Раніше УНІАН писав про найнебезпечніше дерево у світі, під яким не можна стояти, коли йде дощ. Цікаво те, що на перший погляд воно має вигляд звичайного дерева.

Крім того, у листопаді "риба Судного дня" повернулася до берегів Каліфорнії втретє за рік. Японська міфологія приписує мілководні появи глибоководних ременериб провісникам землетрусів і цунамі.

Вас також можуть зацікавити новини: