
Багато вчених стверджують, що за допомогою музики можна керувати своїм настроєм. Як пише Inc.com, дослідження, проведене нейробіологом Деніелом Левітіном серед 30 000 осіб, показало, що прослуховування музики вдома робить людей на 11 відсотків щасливішими і на 24 відсотки менш дратівливими.
Однак музика не тільки впливає на емоції - вона також підвищує продуктивність, допомагає творчості та поглиблює розумові здібності. Вчені розповіли про види музики, які найкраще підходять для кожної з цих цілей.
Музика для продуктивності
Наука дає просту пораду - просто слухайте будь-яку музику, яка вам найбільше подобається.
Одне недавнє дослідження показало, що коли в офісах грала музика, яка не відповідала вподобанням співробітників, співробітники гірше працювали і почувалися більш морально виснаженими.
Музика для творчості
Як стверджує психолог Емма Грей, для творчості найкраще підходить певний темп.
"Важливо, щоб музика була в діапазоні 50-80 ударів на хвилину, оскільки це може допомогти викликати альфа-стан, коли розум спокійний, але уважний, уява стимулюється і концентрація підвищується", - пояснив Грей.
Величезна кількість пісень потрапляють у цей діапазон, від "Gangsta's Paradise" Coolio до "Firework" Кеті Перрі.
Музика для щастя
Нещодавній метааналіз засвідчив, що використання музичних втручань (прослуховування музики, спів і музична терапія) може призвести до значних поліпшень психічного здоров'я.
Голландський невролог Якоб Джолія попросив публіку надіслати свої найщасливіші пісні, а потім проаналізував результати на предмет закономірностей. Він виявив, що найвеселіша музика - це швидка музика (в середньому від 140 до 150 ударів за хвилину), написана в мажорній тональності та або про щасливі події, або про повну нісенітницю.
Музика для інтелектуальних здібностей
Якщо ви намагаєтеся вивчити щось складне, дослідження показують, що найкращим варіантом для вас буде тиша, оскільки музика, як правило, відволікає від матеріалу. Якщо ви відчайдушно потребуєте фонової музики, то виберіть щось інструментальне.
"Студенти, які повторювали матеріал у тихій обстановці, показали на іспиті на понад 60 відсотків кращі результати, ніж їхні однолітки, які вчилися, слухаючи музику зі словами", - повідомляє британська газета Guardian.
Раніше експерти назвали вік, коли не варто пити алкоголь, щоб знизити ризик розвитку деменції.