Які горіхи найкорисніші / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Reuters

Горіхи - чудовий вибір для здорових перекусів і підвищення вмісту білка у стравах, адже вони наповнені і рослинним білком, і вітамінами, і мінералами, а також клітковиною.

Крім того, не варто забувати про те, що горіхи володіють безліччю поживних переваг. Дослідження показують, що включення горіхів до раціону допомагає підвищити ситість, підтримати здорову вагу і навіть поліпшити контроль цукру в крові, потенційно знижуючи ризик розвитку інсулінорезистентності, пише Eat This, Not That!

Якщо ви фізично активні або працюєте над нарощуванням сухої м'язової маси, експерти заявляють, що саме горіхи можуть стати цінним джерелом білка. Як показують дослідження, ці рослинні білки можуть стимулювати синтез м'язового білка, допомагаючи будувати і відновлювати м'язи. Сертифікований дієтолог Дестіні Муді назвала шість видів горіхів із найвищим вмістом білка.

Відео дня

Арахіс

Хоча арахіс "технічно належить до бобових", а не до горіхів, він є чудовим вибором при виборі високобілкових горіхів для перекусу.

"Арахіс містить найбільшу кількість білка серед усіх інших горіхів. Він також є хорошим джерелом магнію, який допомагає регулювати рівень цукру в крові", - зазначає Муді.

Мигдаль

Мигдаль містить 18 грамів білка і 609 калорій на 100 грамів. Згідно з дослідженням, проведеним 2020 року в журналі Nutrients, мигдаль є чудовим джерелом рослинного білка, корисних жирів, клітковини, вітаміну Е (важливого антиоксиданту, що допомагає очищати організм від вільних радикалів і запальних з'єднань) і необхідних мінералів, таких як магній.

Крім того, мигдаль також допомагає знизити рівень холестерину. І в ньому менше жиру, ніж в інших видах горіхів.

Фісташки

Фісташки виділяються своїм яскравим зеленим кольором і приємно хрусткою шкаралупою. Однак їх здебільшого використовують саме як закуску для алкогольних напоїв, наприклад, під пиво. У 100 грамах фісташок міститься теж близько 18 грамів білка і 550 калорій.

Вони також є багатим джерелом клітковини, корисних жирів, вітамінів, мінералів та антиоксидантів, таких як флавоноїди та антоціани, які неймовірно корисні в протизапальних процесах.

"Чудово те, що фісташки містять усі дев'ять незамінних амінокислот, які організм не може виробляти самостійно і повинен отримувати з їжі", - підкреслює Муді.

Кеш'ю

"Мідь, якої багато в кеш'ю, допомагає підтримувати здоров'я кісток і серцево-судинної системи", - стверджує Муді.

Волоські горіхи

Ці горіхи наповнені корисними для серця жирними кислотами омега-3, йдеться в матеріалі Національного інституту охорони здоров'я США.

"Волоські горіхи містять найбільше жирів, ніж будь-які інші горіхи. Хоча, можливо, не рекомендується занадто часто балувати себе волоськими горіхами, якщо ви намагаєтеся схуднути, важливо зазначити, що ці жири належать до особливого виду жирів, які називаються омега-3", - зазначає експерт.

Це незамінні жирні кислоти, які знижують ризик серцевих захворювань і зміцнюють здоров'я мозку.

Фундук

Фундук містить близько 12 грамів білка і 520 калорій на 100 грамів. Згідно з одним із досліджень, високий вміст антиоксидантів у фундуку допомагає боротися із запаленням і зменшує окислювальний стрес. А також знижує ризик серцевих захворювань.

Раніше УНІАН повідомляв, що як правильно зберігати волоські горіхи, щоб вони не відволожилися. Іноді можна припуститися серйозної помилки.

Вас також можуть зацікавити новини: