Дипломована дієтологиня Новелла Луї склала список із дев'яти фруктів і ягід, у яких клітковини більше, ніж у яблуці, пише eatingwell.com.
Зазначається, що клітковина присутня у фруктах, овочах, горіхах, насінні та цільних зернах. Вона допомагає знизити рівень холестерину, може поліпшити артеріальний тиск, а також знизити ризик колоректального раку.
"Залежно від віку і статі рекомендована добова норма споживання клітковини становить від 28 до 34 г. Включення до свого раціону наступних багатих на клітковину фруктів - чудовий спосіб досягти цієї мети", - зазначила дієтологиня.
До свого списку вона включила такі фрукти та ягоди:
Маракуйя. Цей кисло-солодкий фрукт посідає перше місце серед фруктів із найвищим вмістом клітковини, у кожній чашці (236 г) міститься 24,5 г.
Малина. Кожна чашка (150 г) містить майже 10 г клітковини, що становить близько третини добової потреби в клітковині.
Гуава. Унікальність гуави в тому, що і шкірка, і насіння їстівні, що забезпечує вміст клітковини у фрукті - 9 г на чашку (165 г).
Ожина. Кожна чашка (150 г) містить 8 г клітковини.
Авокадо. Це фрукт, багатий на вітамін Е, корисні жири та інші поживні речовини. Що ще важливіше, половина авокадо містить близько 7 г клітковини.
Хурма. Кожен фрукт (168 г) містить цілих 6 г клітковини.
Пітахая. Ви можете отримати 5,5 г клітковини на чашку (180 г), вичерпуючи м'ясисту і насіннєву м'якоть з половинки.
Груша. Якщо порівнювати яблука і груші, то в грушах більше клітковини, ніж у яблуці, в середньому 5,5 г на середній плід.
Ківі. В одній чашці нарізаного скибочками ківі (близько 2 1/2 плодів ківі) міститься 5,4 г клітковини (180 г).
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що буде, якщо їсти банани щодня.