Цей чай має знати кожен, хто страждає від проблем із травленням / фото ua.depositphotos.com

Гази, здуття живота, діарея, запор та інші проблеми зі шлунком - поширені скарги для багатьох людей. Хоча зміна раціону харчування може усунути багато з цих симптомів, проста чашка чаю здатна творити дива.

Видання Real Simple з'ясувало у травниці Розалі де ла Форе, який трав'яний чай найкраще підходить для травлення і кишківника.

Який чай найкращий для травлення

"Якби мені довелося вибирати тільки одну траву для підтримки травлення, то це була б ромашка", - пояснила де ла Форе. "Ця ніжна квітка - потужний помічник для кишківника".

Відео дня

Ромашка має безліч корисних властивостей.

"По-перше, ромашка може стимулювати природні травні процеси організму завдяки своєму злегка гіркуватому смаку", - каже травниця.

Але вона також заспокоює нервову систему, допомагаючи нам перейти зі стресового режиму "боротьби або втечі" в більш спокійний стан. Дослідження 2019 року показало, що ця трава настільки ефективно заспокоює нервову систему, що допомагає впоратися зі стресом і проблемами зі сном - ось чому багато хто п'є ромашковий чай перед сном.

Крім того, ромашка - чемпіон зі здоров'я кишечника завдяки своїм протизапальним властивостям, як показано в цьому огляді 2022 року.

"Це робить її гарним вибором для людей із чутливим або реактивним травленням - здуття живота, гази або дискомфорт після їжі", - каже де ла Форе.

Як протизапальний засіб, ромашка також добре підходить для зміцнення загального імунітету.

Який чай корисний для кишківника

Меліса

"Лимонна меліса - трава, яка напрочуд бадьорить і заспокоює", - каже де ла Форе. "Її часто використовують для зняття тривоги і напруги, які, як багато хто з нас знає, можуть впливати на роботу кишківника. Вона також м'яко стимулює травлення, підвищуючи апетит і знімаючи млявість після їжі".

В огляді 2022 року йдеться про те, що низка рослинних сполук, що містяться в мелісі, чинить значну антиоксидантну та протизапальну дію, що сприяє підтримці шлунково-кишкового тракту.

Імбирний чай

"Він теплий і пряний, що допомагає розпалити вогонь травлення - особливо корисно для людей, які схильні відчувати холод, важкість або відчувають ознаки млявого травлення, як-от здуття живота, гази або неперетравлена їжа в калі", - пояснила травниця.

А здатність імбиру заспокоювати нудоту неодноразово підтверджували дослідження 2019, 2021 і 2022 років.

Фенхель

"Він особливо гарний для полегшення газоутворення і здуття живота, а також має солодкий, злегка лакричний смак", - каже де ла Форе. "Фенхель особливо корисний тим, хто відчуває сором або спазми в животі - його дія одночасно заспокоює і м'яко стимулює".

Одне дослідження навіть показало, що він сприяє поліпшенню моторики кишківника у післяопераційних пацієнтів.

Біттери

"Усього лише ковток або шматочок чогось гіркого перед їжею може дати сигнал усьому травному тракту готуватися до роботи - від збільшення кількості слини до запуску вироблення шлункової кислоти й жовчі та стимулювання здорових рухів кишківника", - каже вона. "Їх можна пити у вигляді чаїв, настоянок, оцтових екстрактів або навіть додавати гірку зелень у тарілку. Це невелика зміна, яка може мати великий вплив на ваше самопочуття після їжі".

Крім гіркої зелені, такої як рукола, кульбаба, ендивій і радиккіо, цим критеріям відповідають журавлина, шкірка цитрусових, оцти і грейпфрут.

Раніше УНІАН назвав 7 корисних властивостей зеленого чаю.

Вас також можуть зацікавити новини: