Ці собаки схильні до агресії більше за інших / Колаж УНІАН, фото pixabay.com, фото УНІАН

Жоден собака не народжується "поганим", і існує безліч чинників, що визначають, чи може собака мати схильність до агресивної або непередбачуваної поведінки.

Як пише Paradepets, дослідження, проведене 2021 року в Університеті Гельсінкі, засвідчило, що літні собаки, як правило, агресивніші, ніж молоді; самці агресивніші за самиць; полохливі та хворі собаки з більшою ймовірністю нападатимуть; і, як не дивно, маленькі собаки з більшою ймовірністю будуть злішими, ніж собаки середнього або великого розміру.

Проте численні дослідження і статистика показують, що деякі породи собак справді агресивніші, і не підходять для власників-новачків або сімей з дітьми чи іншими дрібними домашніми тваринами.

Відео дня

1. Довгошерстий коллі

Згідно з тим самим дослідженням Гельсінського університету, довгошерстий коллі очолив їхній список порід із найвищою ймовірністю агресивної поведінки. Американське товариство з тестування темпераменту (ATTS) також вказує, що відсоток успішного складання тесту на темперамент для коллі становить 80,79% - це нижче, ніж середній загальний відсоток успішного складання в 83,4%.

2. Чихуахуа

Чихуахуа мають широко відому репутацію агресивного собаки. Вони також не дуже добре справляються з рейтингами ATTS, набравши всього 68,8% балів. Через свій невеликий розмір багато людей вважають чихуахуа менш небезпечними, ніж більші породи. Однак розгніваний чихуахуа може бути дуже агресивним щодо нових людей, домашніх тварин і дітей, які не поважають його особистий простір.

3. Басенджі

Басенджі - це невелика порода гончих собак родом із Центральної Африки, де їх розводили як мисливських собак. Вони милі та компактні, проте, на жаль, також мають репутацію полохливих, енергійних, темпераментних і схильних до агресивної або непередбачуваної поведінки собак. Вважається, що вони вимагають великого догляду і не підходять для власників-новачків або сімей з іншими дрібними домашніми тваринами.

4. Канарський мастиф

Канарські мастифи - це великі собаки, спочатку виведені для полювання, охорони і кривавого спорту. У 2024 році ця порода посіла 4-те місце в списку найнебезпечніших порід собак Canine Journal за статистикою укусів собак. Канарські мастифи не рекомендуються для сімей з маленькими дітьми або домашніми тваринами.

5. Пітбулі

Спочатку пітбулі були виведені для собачих боїв і часто посідають перше місце за статистикою укусів собак, а також за кількістю смертельних випадків, пов'язаних з укусами собак. Водночас усі породи пітбулів набрали вищий за середній бал у тесті ATTS, тож за умови правильного дресирування і соціалізації з раннього віку вони також можуть бути дуже милими, відданими собаками.

6. Німецька вівчарка

Як і пітбулі, німецькі вівчарки також посідають дуже високі позиції в статистиці щодо укусів і смертельних випадків при нападах собак. Хоча вони досить віддані й розумні і можуть бути дуже корисними як сторожові та поліцейські собаки, власникам німецьких вівчарок слід проявляти обережність під час знайомства їх з дітьми або дрібними тваринами.

7. Ротвейлер

За даними MKP Law Group, ротвейлери посіли 2-ге місце з десяти найсмертельніших порід собак, як повідомляється, на їхню частку припадає понад 10% усіх смертельних випадків, пов'язаних із нападами собак.

8. Хаскі

Хаскі, як правило, досить доброзичливі з людьми. Проблема в тому, що хаскі - надзвичайно активні собаки, схильні до тривожності та мають високий мисливський інстинкт. Без належного дресирування з раннього віку та великої кількості вправ вони можуть стати нудьгуючими, неспокійними та темпераментними, що може проявлятися у вигляді агресії.

9. Чау-чау

Чау-чау спочатку були виведені як сторожові та мисливські собаки, згідно PetPlan. Вони не "злі" собаки, але вони сильні для свого розміру і, як правило, відчужені, вперті і дуже обережні з незнайомцями. Це може призвести до ворожості або агресії по відношенню до нових людей, тому рання соціалізація вкрай важлива для їхнього розвитку.

10. Міні-пудель

Дослідження Гельсінкського університету поставило мініатюрних пуделів на друге місце за агресивністю серед собак, одразу після довгошерстих коллі. За даними юридичної фірми Dietrich Law Firm, вони часто страждають від "синдрому маленького собаки" (схильність до тривожності, невпевненості та агресії).

Раніше ветеринар назвав 5 порід собак, які найчастіше хворіють.

Вас також можуть зацікавити новини: