Лікар розповів, як впоратися з вигоранням і стресом / фото ua.depositphotos.com

Більшість людей набагато більш зайняті, ніж насправді потрібно, хоча зниження зайнятості означає розстановку пріоритетів у тому, що ми маємо зробити, і навчитися говорити "ні" тому, що виводить за межі порога стресу.

Як зазначив доктор Ранган Чаттерджі, це починається з прийняття простого факту, що в нас ніколи не буде часу зробити все, що від нас вимагається, пише The Telegraph.

"У добі не так багато годин, і ми можемо нормально функціонувати тільки близько 16 з них. Ми поводимося так, ніби знайдемо щастя і спокій, тільки коли закінчимо список справ, але цьому списку немає кінця. Завжди буде щось іще, що наші начальники, партнери чи діти хотіли б, щоб ми зробили. Завжди будуть справи по дому. Список справ дорослої людини схожий на чарівне відро, яке постійно наповнюється. Ми ніколи не досягнемо успіху, якщо не приймемо цю істину, не навчимося розставляти пріоритети і говорити "ні"", - пояснив фахівець.

Відео дня

Чаттерджі зазначив, що залежність від зайнятості походить зі страху незначності, зайнятість допомагає нам почуватися важливими. А тим часом, загалом хронічний, некерований стрес, спричинений такою зайнятістю, створює передумови для серйозних захворювань.

"Коли я стикаюся з кимось, хто називає себе трудоголіком, я запитую його: "Яка ваша кінцева мета?" Річ у тім, що якщо вона і далі покладатиметься на зайнятість, щоб почуватися щасливою, є висока ймовірність того, що вона страждатиме від будь-якої форми виснаження, вигоряння або серйозної хвороби, або побачить, як занепаде її шлюб, або в неї будуть складні стосунки з дітьми", - розповів лікар.

Лікар назвав шість ознак виснаження:

1. Відключення

Відчуття відокремленості від людей навколо, ніби ви спостерігаєте за ними з вікна.

2. Емоційне виснаження

Прояв цинізму до всього і всіх. Дрібниці стають ірраціонально хвилюючими. Дрібні прохання близьких починають вас зачіпати.

3. Творчий спад

На роботі нездатність мислити творчо призводить до зниження продуктивності праці, що створює ще більше стресу і занепокоєння. Вдома прості проблеми та перешкоди накопичуються, і ви виявляєте, що не можете придумати, як їх подолати.

4. Нездатність відчувати задоволення

Ви більше не можете знаходити задоволення в простих речах. Розваги та переживання, які раніше приносили задоволення, більше не приносять його.

5. Втома і нервозність

Ви постійно почуваєтеся фізично виснаженим і не маєте сил що-небудь робити, але водночас ви насилу засинаєте.

6. Спіраль турботи про себе

Ваша дієта погіршується, коли ви пропускаєте прийоми їжі, перекушуєте пізно вночі і починаєте їсти для комфорту. Ви перестаєте рухатися. Ви лягаєте спати все пізніше і пізніше, дивитеся серіали, намагаючись розслабитися.

Шість пропозицій "повільного дня"

Тим, хто залежить від зайнятості, було б дуже корисно проводити повільний день раз на тиждень. В ідеалі все в цей день має робитися повільно. Лише кілька годин "повільного життя" щотижня допоможуть вам почуватися спокійнішими і більш присутніми. Що саме робити, залежить від вас, але ось кілька ідей, якими можна скористатися:

  • повільно прогуляйтеся на природі без телефону;
  • насолоджуйтеся неспішним сніданком;
  • їзда на автомобілі має бути неспішною. Перед тим, як сісти в машину, витріть пил зі щитка приладів і сидінь;
  • приділіть більше часу приготуванню їжі, зосередившись на процесі, а не на результаті;
  • влаштуйте повільний, розслаблений обід або вечерю, під час якого ви їсте, розмовляєте, смієтеся і насолоджуєтеся.
  • повільні, усвідомлені заняття, як-от в'язання або в'язання гачком чи малювання. Або попрацюйте над складним пазлом.

Вас також можуть зацікавити новини: