Желатин - це речовина, отримана з тваринного колагену, яка може володіти деякими корисними властивостями для здоров'я, але й спричиняти побічні ефекти в разі зловживання, пише health.com із посиланням на дослідження.
Так, наприклад, вчені припускають, що желатин допомагає при таких захворюваннях, як діарея, ламкість нігтів, старіння шкіри і остеопороз. Водночас стверджується, що все ще необхідні додаткові дослідження переваг желатину, оскільки цей інгредієнт також несе в собі деякі потенційні ризики, особливо якщо ви споживаєте його у великих дозах.
Як впливає желатин на організм - корисні властивості
Серед переваг желатину виділяють його такі корисні властивості:
Може поліпшити здоров'я шкіри. Дослідники вважають, що желатин особливо корисний для загоєння ран, оскільки він добре сумісний зі шкірою людини. Зі свого боку, він може допомогти ініціювати процес загоєння ран у разі порізів, подряпин або інших травм. Але перш ніж пробувати добавку желатину, найкраще звернутися до лікаря за порадою і схваленням.
Може підтримувати здоров'я кісток. В одному невеликому дослідженні було виявлено, що вживання збагаченої вітаміном С добавки желатину поліпшило синтез колагену в чоловіків, які виконували переривчасті вправи. Оскільки колаген допомагає надати структуру і міцність кісткам, синтез колагену може поліпшити здоров'я кісток і запобігти травмам опорно-рухового апарату.
Може поліпшити здоров'я кишечника. Деякі дослідження показують, що певний тип желатину, званий желатинтаннат, може допомогти в лікуванні гострої діареї або гастроентериту (шлункового грипу) у дітей.
Желатин - потенційні ризики
Як наголошується в статті, вживання желатину в їжу, як правило, безпечне, але вживання його як добавки у великих дозах може бути шкідливим. Принаймні, немає досліджень, які припускали б, що ви отримаєте якісь унікальні переваги для здоров'я.
Зокрема, акцентується, що вживання понад 15 г желатину на день може збільшити ризик побічних ефектів, таких як біль у горлі, набрякання ясен і виразки в роті. Крім того, дослідники не впевнені, чи безпечні добавки желатину для жінок, які годують груддю, тому краще просто вживати його в їжу.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, чим корисні фісташки для організму.