Чавунний посуд цінується за свою красу та довговічність. Він може бути дорогим, однак якщо правильно за ним доглядати, то він може прослужити дуже багато років. Тому експерти поділилися для martha stewart своїми найкращими порадами щодо чищення емальованого чавунного посуду, аби зберегти його в ідеальному стані.
Директор з маркетингових комунікацій та кулінарії Le Creuset Нейт Колльєр наголосив, що емальований чавун покритий порцеляновою емаллю, що робить його довговічнішим, універсальнішим та простішим у використанні й чищенні.
"Емальований чавун не потребує приправ і розроблений таким чином, щоб мінімізувати прилипання та протистояти потускнінню, плямам, відколам і тріщинам. Цей посуд забезпечує переваги приготування їжі з чавуну, але позбавляє клопоту з його обслуговуванням", - пояснив експерт.
Чому важливо чистити емальований чавунний посуд?
Професійний шеф-кухар Тіффані Ла Фордж каже, аби зберегти емальований чавунний посуд у найкращому стані, потрібно ретельно його мити після кожного використання.
"Хоча емальований чавунний посуд набагато легше чистити, ніж його не емальований побратим, він все одно потребує певного догляду, щоб забезпечити відсутність подряпин і збереження антипригарного покриття", - підкреслила фахівець.
Водночас директор з франчайзингових операцій компанії Two Maids Кеті Кохун додала, що це також допоможе запобігти накопиченню їжі або жиру, які можуть пошкодити посуд.
Як чистити емальований чавунний посуд?
Попри те, що емальований чавунний посуд міцніший, ніж багато інших видів посуду з покриттям, слід його мити вручну, навіть якщо на вашій моделі написано, що її можна ставити у посудомийну машину.
"Миття посуду вручну збереже його і захистить від іржі. Якщо будь-яка частина інтер'єру або оздоблення не емальована, вона буде іржавіти", - зазначила Ла Фордж.
Матеріали, які вам знадобляться:
- мийний засіб для посуду;
- неабразивна губка або щітка.
Для чищення такого посуду дотримуйтесь цих порад:
- перед миттям дайте посуду повністю охолонути;
- якщо є залишки їжі, наповніть каструлю теплою водою з мийним засобом і залиште на 15-20 хвилин перед миттям;
- використовуйте неабразивну губку або щітку, щоб видалити невеликі залишки їжі або стійкі забруднення.
Як видалити плями та пригорілу їжу?
Якщо ви забруднили чавунний посуд або пригоріла їжа, то для вирішення таких проблем вам знадобляться лише кілька побутових інгредієнтів, а саме:
- кухонна сіль;
- харчова сода;
- паперові рушники.
Аби видалити їжу, не пошкодивши чавун, обережно видаліть залишки їжі шпателем. Потім протріть сухою ганчіркою, щоб видалити всі залишки їжі. Після цього зробіть пасту із солі та теплої води, а також змастіть нею посуд, аби видалити решту їжі.
"Якщо це не допомагає, змішайте харчову соду з водою до утворення пасти. Вона видалить як плями, так і залишки їжі, що прилипли. Використовуючи пасту, потріть уражену ділянку, змийте і повторіть процедуру. Якщо вам все ще потрібно відчистити пригорілу їжу, спробуйте закип'ятити воду в каструлі", - рекомендують експерти.
Інші поради щодо ведення домашніх справ
Раніше експерт з прання розповів, як правильно дезінфікувати одяг із секонд-хендів. За його словами, для більшості речей достатньо звичайного машинного прання, щоб вони були чистими, продезінфікованими та готовими до використання, проте є речі, які потребують тривалішого очищення.
Також стало відомо, як позбутися вапняного нальоту в унітазі. Експерт рекомендує для цього використовувати соду та білий оцет, які будуть ефективними для очищення унітазу.