Зазвичай люди використовують різні відбілювачі, аби позбутися стійких плям на одязі, проте це може бути однією з найбільших помилок при пранні, адже через такі засоби біла тканина може пожовтіти, пише Express.
За словами експертів, відбілювач є занадто жорстким для одягу та не дуже ефективним, адже він не може розщепити сполуки, які є в певних плямах, аби позбутися їх.
Зокрема експерт з Home Rev Елісон Гесс зазначила, що натуральні альтернативи не лише безпечніші під час прання, але й ефективніші у виведенні стійких плям.
"Хлорний відбілювач швидко відбілює одяг і постільну білизну, але він також приносить з собою подразнення, токсини і навіть канцерогени (частинки, що викликають рак). Крім того, відбілювач не завжди робить те, що має на меті: він може вступати в реакцію з поліестером і забарвлювати тканину в жовтий колір", - пояснила фахівець.
Водночас, за її словами, одним з найкращих засобів для прання, який добре виводить плями, є лимон, адже він містить кислоту.
"Лимони є природними відбілювачами та освітлювачами, до того ж вони додають чистого аромату вашій білизні. Ви можете додати від чверті до половини склянки лимонного соку до звичайного прального порошку, щоб отримати чисте і м'яке відбілювання", - радить Гесс.
Як використовувати лимони для прання білого одягу
Якщо ви маєте дуже забруднений одяг, то перед тим, як покласти його в пральну машину, попередньо замочіть його в лимонному соку.
Спочатку наповніть таз або ванну гарячою водою, після чого додайте багато лимонного соку або слайс лимона. Потім покладіть білу білизну та залиште її на годину перед тим, як випрати у пральній машині.
Також можна додати лимонний сік у відсік для миючих засобів пральної машини під час звичайного прання. Періть на теплому режиму, якщо на етикетці одягу не вказано, що для прання потрібна холодна вода.
Якщо маєте можливість, розвішуйте білу білизну на вулиці. Ультрафіолетові промені сонячного світла реагують з лимонною кислотою, допомагаючи відбілити тканину та розщепити частинки плям, які залишилися.
"Після того, як ви виперете білу білизну, залиште її сушитися на сонці. Це зробить вашу білизну білішою, свіжішою і легшою, і вона не буде піддаватися сильному нагріванню", - додала експерт.
Інші поради щодо ведення домашніх справ
Раніше експерт розповіла, як позбутися вапняного нальоту в унітазі. За її словами, для цього потрібно використовувати соду та білий оцет.
Також стало відомо, як почистити злив на кухні. Фахівці зазначили, що для цього знадобиться один потужний засіб, який є повністю натуральним.