
Чаювання - церемонія, що існує сотні років. При цьому чайні пакетики почали набирати популярність по всьому світу лише з 1950-х років, тоді як зараз знову набирає популярність розсипний чай, авторські суміші та свіжі смаки.
Правильне заварювання чаю може підняти задоволення від кожної чашки на новий рівень, пише Martha Stewart. Видання зібрало думки чайних експертів щодо поліпшення чайного ритуалу.
Чай у тренді
Споживання чаю зростає: за даними Grand View Research, ринок чаю в США, оцінюваний у $17,42 млрд у 2024 році, до 2030 року зросте до $24,61 млрд - здебільшого за рахунок зростаючого усвідомлення користі чаю для здоров'я.
"Чай стає досвідом, який хочеться досліджувати, а не просто напоєм", - каже засновник компанії Plum Deluxe, що спеціалізується на органічному чаї, Енді Хейс.
Президент Tea Association of the U.S.A. Пітер Ф. Годжі зазначає, що інтерес до чаю зріс під час пандемії коронавірусу. Міленіали і покоління Z (2000-2011) стали пити чай, щоб зняти стрес і розслабитися. Молодь перетворює чаювання на свого роду усвідомлену практику - чи то ранковий ритуал, чи то перерва від екрану, чи то вечірнє заспокоєння.
Крім того, чай гармонійно вписується в тренд відмови від алкоголю і вибору ритуалів, які приносять задоволення і користь. Тим паче, що зелений, білий, чорний і улун (усі з рослини Camellia sinensis) чаї багаті на антиоксиданти і містять L-теанін, що сприяє розслабленню.
- Розсипний чай - найкращий вибір
Популярність розсипного чаю зростає. Експерти вважають, що він багато в чому перевершує пакетики. "Запорошені чайні пакетики з супермаркетів - у минулому", - стверджує Гейс. Розсипний чай дає змогу листю "розкриватися", віддаючи весь аромат і смак.
Крім того, розсипний чай впливає на екологію, бо для його потрапляння до супермаркетів витрачається менше пакування та відходів. Замість одноразових пластикових пакетиків, що випускають мікропластик, пропонують екологічні бавовняні саше.
- Температура заварювання
Чорний чай необхідно заварювати в окропі (100°C). Для заварювання зеленого чаю, коли ви закип'ятили воду, потрібно почекати близько 5 хвилин, щоб температура знизилася десь до 80-85°C. Більш ніжні сорти вимагають точної температури, інакше смак буде зіпсований.
- Час заварювання
Трав'яні чаї (ромашку) експерти рекомендують заварювати протягом 5-7 хвилин. Чорний чай - 3-5 хвилин, зелений чай - 1-3 хвилини. Крім того, на цей процес впливає розмір листа чаю. Суцільнолистовий чай заварюється довше і м'якше, а подрібнений - швидше і насиченіше.
Суміші краще витримувати мінімум 3 хвилини для збалансованого смаку.
Чайник для заварювання - ідеальна посудина
Найкраще використовувати керамічний або скляний чайник. Метали на кшталт алюмінію можуть спотворювати смак і швидко охолоджують воду. Ідеально - заварювати чай у чайнику і проціджувати під час наливання. Також підійдуть чашки з широкими ситечками.
Інші новини про напої, які можуть зацікавити
Раніше УНІАН повідомляв, що можна дізнатися про людину за її улюбленим видом кави. Клінічна психологиня з Каліфорнії докторка Рамані Дурвасула поділилася результатами дослідження за участю 1000 осіб, яке було розроблено для вивчення вибору продуктів харчування та особистості.
Крім того, ми розповідали, яка кава корисніша насправді - розчинна чи заварна. Як виявилося, обидва види напою мають свої переваги.