Розповідаємо, як порахувати роки собаки за людськими мірками / фото pexels.com

Переведення собачих років у людські – не найкращий спосіб визначити етап життя вашого собаки. Старий міф про те, що один рік життя собаки дорівнює семи рокам життя людини, ніколи не працював.

Хоча собаки старіють набагато швидше, ніж люди, це порівняння не зовсім точне, пише Daily Paws. Замість звичайного множення, ветеринари враховують розмір і породу собаки, щоб визначити її "людський" вік. Фахівці кажуть, що цуценята великих порід, як правило, дорослішають повільніше, ніж собаки малих і середніх порід. Але, досягнувши зрілого віку, великі собаки часто старіють швидше, ніж породи середніх розмірів.

"Правильніше вважати, що перший рік життя більшості собак – це час, коли вони переживають перший великий стрибок підліткового віку. Другий рік наближає їх до повної дорослої зрілості фізично, хоча, як і у людей, психічна зрілість все ще може бути на горизонті. Великі собаки часто вважаються цуценятами у віці від 12 до 24 місяців", – пояснюють автори. 

Відео дня

Далі все залежить від породи собаки. До прикладу, датські доги вже в 6-7 років вважатимуться собаками "похилого віку" за людськими мірками. Тоді як чихуахуа можуть досягти цієї віхи лише в 10 або 11 років.

УНІАН підготував таблицю перерахунку собачих років у людські, щоб ви могли правильно оцінити "людський" вік вашого собаки. Але памʼятайте, що кожна собака індивідуальна, тому ця таблиця є лише орієнтиром. Більш точно підібрати догляд відповідно до віку та потреб вашого улюбленця допоможе ветеринар.

УНІАН

Як допомогти собаці жити довше

Якщо ви хочете подарувати своєму собаці найкращий шанс на довге та щасливе життя, зосередьтеся на підтримці його здоров'я та активності. Є кілька порад, яких варто дотримуватися.

По-перше, регулярно звертайтеся до ветеринара для щорічних оглядів, щоб він міг виявити ознаки старіння та проблеми зі здоров'ям. Не нехтуйте щепленнями, щоб запобігти серйозним захворюванням. 

По-друге, дбайте про зуби вашого собаки. Проблеми із зубами можуть призвести до системних захворювань. 

По-третє, використовуйте засоби від паразитів, рекомендовані вашим ветеринаром. Це допоможе захистити улюбленця від серцевих глистів, бліх, кліщів та кишкових глистів.

Памʼятайте про важливість правильного і якісного харчування. Годуйте собаку повноцінним раціоном, що відповідає його віку. Уникайте перегодовування, оскільки ожиріння скорочує тривалість життя. Також старайтеся організовувати щоденні фізичні вправи для підтримки здорової ваги та виходу енергії.

Якщо вас турбують будь-які фізичні або поведінкові зміни вашого собаки, обовʼязково якнайшвидше зверніться до ветеринара. 

Вас також можуть зацікавити новини: