Розмови про "Новий рік - новий ти" можуть нічого не вартувати. Особливо якщо йдеться про необхідність сидіти на екстремальній дієті, напружувати своє тіло на межі можливостей у спортзалі та відмовитися від чогось смачного. При всій увазі на фізичній формі ми часто забуваємо про наше емоційне здоров’я, пише Independent.
Експерти поділилися з виданням кількома порадами, як підтримати себе в емоціному тонусі.
Поставте "емоційну мету" на 2025 рік
"Ми часто ставимо цілі щодо нашого фізичного здоров’я, а як щодо того, щоб поставити цілі щодо свого емоційного благополуччя?" - пропонує тренер з емоцій і засновник організації If Lost Start Here Фітцсіммонс.
За його словами, це може бути віра в те, що ваші почуття мають значення цього року, або час, щоб помітити їх, коли вони з’являються:
"Це може бути можливість відчути цілу низку ваших емоцій протягом наступного року, а не лише щастя (часто наш вибір за замовчуванням), щоб ми могли відчувати себе більш повноцінними та пов’язаними з собою та іншими".
Практикуйте самоспівчуття
Може бути важко знайти час для себе, але трохи догляду за собою може мати величезне значення, каже психологиня-консультантка і співзасновниця The Chelsea Psychology Clinic Елена Туроні. За її словами, уважність допомагає зменшити стрес і занепокоєння.
"Бути добрим до себе у важкі часи також важливо; пам’ятайте, що відчувати важкі емоції - це нормально, вам не обов’язково бути ідеальним", - зазначає експертка.
Не забувайте дихати
Коли ви стикаєтеся зі складною ситуацією, великою чи малою, техніка контрольованого дихання допомагає регулювати нервову систему, знижує рівень кортизолу та сприяє вивільненню гормонів гарного самопочуття, таких як серотонін, каже Джеймі Клементс, практик дихання та засновник The Breath Space:
"Покращуючи приплив кисню та зменшуючи стрес, дихальна робота може збільшити енергію, підвищити ясність розуму та створити відчуття спокою".
Приймайте зміни
Психологиня Раві Гілл радить бути відкритими до змін і не боятися змінити свою точку зору. А ще - варто відмовитися від потреби все контролювати та зосередитися на адаптації до того, що перед вами.
"Розгляньте зміни як можливість особистого чи професійного розвитку, навіть якщо спочатку це здається складним. Звикніть запитувати себе: "Чого я можу навчитися з цього досвіду?", - каже експертка.
Інші поради психологів
Як повідомляв УНІАН, психолог дав 3 поради як уникнути "ефекту Ромео і Джульєтти" у стосунках. За словами Марка Треверса, завдання батьків полягає у висловленні своєї думки щодо партнера їхньої дитини, водночас їхнє несхвалення може викликати протилежну реакцію.
Раніше УНІАН повідомляв, як перестати ускладнювати собі життя. Дзен-буддійський ченець Шунмьо Масуно назвав 4 дієві способи. Він радить думати позитивно якомога частіше, бути впевненими у власних рішеннях, пам'ятати, що і успіхи, і невдачі вже в минулому та вміти зупинитися.