
Орхідеї потребують дещо іншого догляду, ніж інші кімнатні рослини, адже цей вазон делікатний, і тому важливо знати, як саме його пересаджувати, щоб не пошкодити листя та коріння, пише bhg.
Зазначається, що орхідеї слід пересадити в горщик одразу після того, як їх придбали, а потім це робити раз на рік або на два роки. Причому пересаджувати рослину потрібно до завершення циклу цвітіння. Оскільки більшість орхідей цвіте в першій половині року, то пізня весна або початок літа, як правило, - безпечний час для пересадження.
Які ознаки того, що орхідею потрібно пересадити
Як і багато кімнатних рослин, орхідеї з часом переростають свої горщики або стають настільки великими, що починають перевантажувати ємності. Не хвилюйтеся: активний ріст орхідеї означає, що рослині комфортно. Однак навіть при цьому є кілька важливих ознак, які свідчать про те, що настав час пересадити орхідею.
Орхідея переросла горщик
Якщо ви помітили білі корені, що проростають через дренажні отвори горщика, це явна ознака того, що орхідея стала занадто великою для свого контейнера. Так само, якщо корені заповнюють увесь простір і штовхають рослину назовні з горщика - це ще один сигнал про необхідність пересадження орхідеї у більший горщик.
Кореневій системі стало тісно
Ще одна ознака - якщо корені вашої орхідеї сильно переплуталися й утворюють щільний клубок. Хоча для орхідеї природно мати трохи переплетене коріння, коренева система не повинна виглядати надто вузлуватою. Якщо корені щільно стиснені - рослині потрібна пересадка.
Стан ґрунту
Останній фактор, який варто врахувати, - це якість ґрунту в горщику. На відміну від звичайного ґрунту для кімнатних рослин, субстрат для орхідей складається переважно з великих фрагментів, таких як шматочки кори та мох сфагнум, що забезпечують хороший дренаж.
Коли ж ці великі частинки починають руйнуватися та перетворюватися на дрібніші, субстрат ущільнюється і втрачає свої дренажні властивості. У такому разі орхідею потрібно пересадити у свіжий субстрат, щоб коріння залишалося здорове.
Як пересадити орхідею
Приблизно за день до пересадження орхідеї добре полийте її. Це допоможе рослині впоратися зі стресом. Безпосередньо перед пересадженням помийте руки і простерилізуйте секатор або ножиці, щоб уникнути поширення хвороб між рослинами.
Що вам знадобиться
• Секатор або ножиці
• Совок для грунту
• Чистий контейнер з дренажним отвором
• Пакетик для орхідей у горщиках
Крок 1
Обережно витягніть орхідею з горщика, захопивши її якомога ближче до коріння. Не висмикуйте рослину за один листок – так можете її травмувати.
Крок 2
Огляньте уважно корені й обережно видаліть гнилі і мертві частини. Звертайте увагу на мокрі, зморщені, коричневі або чорні корені. При цьому використовуйте ножиці або секатор.
Крок 3
Помістіть орхідею в новий горщик - основа листя повинна розташовуватися приблизно на дюйм нижче краю контейнера.
Крок 4
Насипте грунтової суміші у горщик, постукуючи ним об стіл чи іншу плоску поверхню, щоб кора або мох рівномірно розсипалися навколо коренів. Додавайте субстрат, поки він повністю не покриє коріння.
Крок 7
Міцно притисніть верхню частину горщика, щоб переконатися, що орхідея добре закріпилася.
Крок 8
Добре полийте свою щойно пересаджену орхідею.
Як доглядати за орхідеєю після пересадження
Після цього доглядати за орхідеєю, як і раніше. Переконайтеся, що ви вона отримує яскраве непряме світло та воду. Ймовірно, рік-два вашій рослині не знадобиться пересаджування.
Раніше УНІАН писав про рецепт розчину для поливу орхідей. Експертка з кімнатних рослин Софі Харріс розповіла, що саме бананова вода допомогла їй впоратися з нецвітінням орхідей. Однак вона попередила, що такий засіб варто використовувати лише раз на місяць.
За словами експерта, аби приготувати бананову воду для орхідей, потрібно замочити шматочки шкірки банана у воді на кілька днів. Після цього процідити її та використовувати для поливу рослин.