Ученим вдалося виявити в регіоні Великого Меконгу в Південно-Східній Азії 234 нові види тварин і рослин. Більшість видів уже перебуває під загрозою зникнення через діяльність людей, повідомляє організація WWF.
У звіті за 2023 рік містяться праці сотень учених з університетів, природоохоронних організацій і дослідницьких інститутів по всьому світу. За цей рік їм вдалося виявити 173 види судинних рослин, 26 рептилій, 17 амфібій, 15 риб і трьох ссавців у Камбоджі, Лаосі, М'янмі, Таїланді та В'єтнамі.
Одним із нових видів стала змія, яка отримала назву "гадюка з вапняковими віями" за характерні лусочки над очима, що нагадують вії або брови. Також учені виявили м'якошерстого їжака з іклами "вампіра", яскраво-помаранчевого високогірного крокодилового тритона і новий вид пальм.
Зазначається, що загальна кількість видів судинних рослин і хребетних тварин, описаних у регіоні Великого Меконгу з 1997 року, досягла 3623.
"Хоча ці види були описані наукою тільки минулого року, вони живуть в унікальних місцях проживання нашого регіону вже багато тисячоліть. Кожен із цих видів - найважливіша частина функціонуючої, здорової екосистеми і перлина багатої природної спадщини регіону. І дослідники не менш цінні! Вони пристрасно і невпинно працюють над описом цих видів у складних умовах, на жаль, часто не маючи достатніх коштів", - поділився регіональний керівник WWF в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні з охорони дикої природи Кріс Халлам.
Крім того, у звіті описано новий вид імбиру, корінь якого пахне манго, а також орхідею без листя, знайдену на ринку. Іншим цікавим відкриттям стала землерийка, яка важить лише 8 грамів.
Вчені додали, що нові види були виявлені різними способами. Деякі з них вдалося зібрати під час польових досліджень.
У звіті сказано, що біорізноманіття Великого Меконгу зараз перебуває під загрозою через втрату і деградацію середовища проживання та надмірну людську діяльність, включно з торгівлею дикими тваринами.
Інші відкриття вчених про тварин
Раніше вчені назвали найсмертоноснішу тварину у світі, яка мешкає і в Україні. Вона несе відповідальність за сотні тисяч смертей щороку.
Крім того, вчені з'ясували, як тварини відновлюють частини тіла після травм. Таке дослідження було проведено на морській анемоні.